Доступність посилання

ТОП новини

Польське керівництво розмовляє з місцевою владою про позитиви та негативи розміщення у Польщі елементів системи ПРО


Єва Поштар Варшава, 17 серпня 2007 р. Чи голова міської ради або війт села над Балтійським морем можуть впливати на міжнародну державну політику? Виявляється, що так. Голова районної ради, староста міста Слупська та війт села Редзіково, що на півночі Польщі поблизу Гданська, написали впливовим особам держави листа із запитанням щодо розміщення у їхньому регіоні елементів американської системи ПРО. Копії цих листів вони передали ЗМІ і спільно із журналістами вимагали негайної відповіді.


У четвер староста та війт, обидва із регіону, у якому мають бути розміщені елементи американського протиракетного щита, вирушили до Варшави шукати у центральної влади відповідь на питання про позитиви та негативи цього проекту. Раніше вони написали листи до польського президента Леха Качинського, уряду та посольства США у Польщі. У листах просили пояснити їм ідею розміщення на їхній території елементів системи ПРО. Ці листи викликали великий резонанс у Польщі. У результаті з їхніми авторами зустрілися керівник Міністерства національної оборони Польщі міністр Александер Щигло та керівник польського Бюро національної безпеки генерал Роман Полько.

Ось що розповів про розміщення військової бази голова районної ради, староста міста Слупська Славомир Зєміанович. «По-перше, військова база не матиме поганого впливу на навколишнє середовище. Ми дізналися, що поява бази може зацікавити інвесторів. При її створенні, а потім обслузі працюватимуть місцеві фірми. Негативом розміщення бази є те, що вона займатиме всю територію полігону і у майбутньому не можна буде використовувати колишнє летовище для цивільного руху».

ПРО допоможе місцевій економіці

За словами пана Зєміановича, неабияке значення матиме також факт, що військо сплачуватиме місцеві податки. Польський міністр національної оборони Александер Щигло переконаний, що такі зустрічі, як нинішня, а також майбутня участь експертів міністерства оборони в засіданні міськради Слупського району це спосіб, як переконати поляків, що розміщення елементів ПРО корисне для них.

Колишній польский міністр оборони та водночас один із лідерів опозиційної партії Союз демократичної лівиці Єжи Шмайдзинський сказав, коментуючи зустріч з представниками місцевої влади Слупського району, що вони не отримали таки у Варшаві відповіді на найважливіше питання. Йдеться про те, чи цей проект взагалі буде завершений після майбутньої зміни керівництва США.

За словами польського міністра оборони Александра Щигло, польсько-американські розмови у справі розміщення у Польщі елементів протиракетного щита триватимуть ще наприкінці серпня.
XS
SM
MD
LG