Доступність посилання

ТОП новини

Конґресмен Том Лантос проти екстремістів


Василь Плоскіна Угорщина, 17 серпня 2007 (RadioSvoboda.ua) – Перебуваючи в Угорщині, голова комітету з питань зовнішньої політики Палати Представників Конґресу США у категоричній формі прилюдно пообіцяв недавно створеній організації «Угорська гвардія», що стараннями конґресмена жоден її член не отримає в’їзної візи до США. Американський політик поставив екстремізм, незалежно від ідеологічного забарвлення, в один ряд з фашизмом, сталінізмом і тероризмом.

Конґресмен угорського походження Томаш Лантош (так звучить його ім’я на рідній мові) пригрозив праворадикальній «Угорській гвардії», що особисто внесе кожного з півсотні її членів до свого «чорного списку», який пообіцяв передати компетентним органам.

У США влада приділяє велику увагу питанням безпеки – і саме через це, наголосив гість, необхідно відсіювати радикалів усіх мастей, що хочуть в’їхати до Америки.

Том Лантос звернувся до угорських правих партій із закликом відмежуватися від «Угорської гвардії», якщо вони хочуть бути надійними політичними партнерами на переговорах зі Сполученими Штатами.

Відтак літній конґресмен продовжив у більш категоричній формі: «Такі безумці, які вважають, що Угорщину треба захистити від союзників по НАТО, і є якраз тими людьми, котрі здатні підірвати столицю Сполучених Штатів Америки. Таких людей треба тримати подалі від Америки. Я попрошу досьє на цих осіб, і жоден з них не стане своєю ногою на землю США. Це я гарантую особисто».

Томас Лантос відомий у світі політики тим, що виступає проти загрози тероризму. Останнім часом він також доклав чимало власних зусиль для політичного врегулювання на Близькому Сході.

Праві радикали хочуть диктатури

Про «Угорську гвардію», проти якої виступає американський конґресмен, відомо те, що її очолює Ґабор Вона, голова радикального руху «Праві за Угорщину». Нова організація зареєстрована в Угорщині міністерством юстиції цього літа.

Формально вона проголосила, що опікуватиметься питаннями збереження національної культури і традицій, доглядатиме військові цвинтарі. Хоча насправді керівництво цієї організації не цурається і введення спеціального фізичного та морального вишколу для своїх членів, переважно молодих людей.

У цій підготовці серед прийомів боротьби фігурує також і курс кульової стрільби. Радикали проголошують, що діятимуть у рамках так званої громадянської самооборони.

Соціолог Андраш Ковач сказав з цього приводу, що «Угорська гвардія» хоче захищати країну не від зовнішнього, а від внутрішнього ворога і що її мета – здобуття влади і встановлення режиму диктатури. Втім, ідеологія цієї організації, додав учений, не має значної підтримки в угорському суспільстві – адже серед її членів всього трохи більше як п’ятдесят осіб.
XS
SM
MD
LG