Доступність посилання

ТОП новини

Річард Пайпс: «Зупиніть Москву, вона грає з вогнем». "Газпром" знову зберігатиме газ в Україні (огляд європейської преси)


Василь Зілгалов Прага, 20 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У центрі уваги багатьох впливових засобів інформації Європи сучасні політичні процеси в Туреччині, яка веде переговори з ЄС про її членство в спільноті. Відомий американський політолог Річард Пайпс дав інтерв’ю європейській газеті з приводу нинішньої міжнародної ролі Росії. Російський "Газпром" змушений знову просити Україну про оренду її газосховищ.


Впливова «Вол Стріт Джорнел» у своєму європейському виданні пише про сучасні політичні процеси в Туреччині і відзначає значні успіхи турецьких реформ за останні роки. Це видання критикує ЄС за стримане ставлення до європейських прагнень Анкари і переконує політиків Європи у тому, що немає чого боятися нинішніх поміркованих ісламістів з Партії справедливості та розвитку, бо ці політики ведуть «інтенсивну роботу стосовно конверґенції в ЄС і виконання стандартів спільноти».

«Вол Стріт Джорнел» вважає, що Туреччина заслуговує на тверде місце в Європейському Союзі і нічого їй відмовляти обіцянками про «привілейовану співпрацю» чи «Середземноморський союз». Газета також відзначає, що розчарування турецьких виборців в обіцянках ЄС позначилось і на політичній ситуації в країні, і на політиках, які стали стриманішими у своїх суспільних проявах та прагненнях, як «проєвропейські інтегратори». «Вол Стріт Джорнел» вважає, що Туреччина і Європа – це одна ідентичність, яку не можна руйнувати.

Чи можна вважати Росію великою державою?

Італійська газета «Стампа» оприлюднила інтерв’ю з відомим американським істориком і політологом, знавцем Росії Річардом Пайпсом. Цей фахівець у відповідь на запитання, чи можна вважати Росію великою державою, сказав, що 300 мільярдів доларів її оціночних ресурсів – не досить для таких претензій Москви. Пайпс нагадав, що таку суму США дарують щорічно країнам, які розвиваються. І далі американський експерт висловив думку, що насправді Путін хоче використати націоналістичну карту для внутрішніх політичних цілей, насамперед для грудневих виборів до Держдуми і наступних у 2008 році виборів президента Росії. Пайпс також закликає політиків не дозволяти Росії «здійснювати серйозні порушення міжнародного характеру» на кшталт блокування роботи ООН щодо ядерної програми Ірану, чи тиску на маленькі країни – Грузію, Естонію.

"Газпром" хоче скористатися послугами України

«Москоу Таймс» інформує, що через два роки після відмови зберігати свій газ у газосховищах України російський "Газпром" знову уклав контракт з Києвом саме щодо зберігання свого газу в Україні. На це "Газпром" змушений був піти після того, як його газосховища в Росії виявилися переповненими після падіння у світі попиту на російський газ, пише «Москоу Таймс»
XS
SM
MD
LG