Доступність посилання

ТОП новини

Німцям забракло інженерів


Надія Кандиба Німеччина, 22 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Німецький уряд забив на сполох: країні катастрофічно не вистачає інженерів.Щоб запобігти подальшому погіршенню ситуації, кабінет міністрів вирішив розробити програму під назвою «Національний кваліфікаційний наступ». Як стало відомо, документ будуть обговорювати цими вихідними на спеціальному засіданні уряду. Мета програми – заохотити молодих людей вивчати точні науки.

На крайньому сході Німеччини, у Франкфурті-на-Одері, компанія Conergy завершує спорудження нової фабрики з виробництва фотовольтажних модулів. У галузі регенеративної енергетики Conergy лідирує в Європі. На новій фабриці нараховуватиметься близько тисячі робочих місць. Однак компанія зіштовхнулася з гіркою реальністю: знайти необхідних фахівців виявилося не так уже й легко. Керівники деяких німецьких підприємств просто в розпачі. Попит на їхню продукцію є, але через брак фахівців вони не можуть приймати нові замовлення.

Бракує 60 тисяч інженерів


Голова Союзу працедавців металургійної галузі Гайке-Марія Кунстманн розповідає, що кожне сьоме підприємство повідомляє про проблеми з розширенням виробництва через брак інженерів. Згідно з актуальним опитуванням Союзу, галузі не вистачає близько 60 тисяч інженерів. А ще залишається близько 120 тисяч незайнятих робочих місць для інших висококваліфікованих фахівців, стверджує Кунстманн.

Якщо ситуація не зміниться, то такий дефіцит кадрів може обійтися країні в 1 % валового внутрішнього продукту. 2007 року один відсоток ВВП становитиме 20 мільярдів євро. Такі цифри містяться в дослідженні Інституту німецької економіки, про що повідомляє газета «Süddeutsche Zeitung». Експерти також з’ясували, що найбільше брак інженерів спостерігається в галузях, які «відіграють найважливішу роль для технологічної конкурентоздатності Німеччини». Передусім називають машинобудування, металургійну та електротехнічну промисловості, а також автомобілебудівництво.

Чи відкриють німецький ринок для іноземних фахівців?

Тепер уряд Німеччини розмірковує, яким чином заохотити молодих людей активніше вивчати інженерні спеціальності й точні науки. Пропонується, зокрема, більше виділяти стипендій, покращити опіку над студентами, щоб зменшити кількість тих, хто кидає навчання. Підприємці, однак, чекати не можуть і закликають уряд відкрити німецький ринок праці також для іноземних фахівців.

Керівник Німецької торговельно-промислової палати Мартін Ванслебен вважає, що Німеччина повинна зрозуміти, що німців стає дедалі менше. «Якщо ми хочемо зберегти наші фабрики й фірми, то ми повинні відкрити кордони. Іншого шляху немає. Ми могли б приймати висококваліфікованих фахівців»,— констатує Ванслебен. Ще одна пропозиція, яку висуває торговельна палата, це те, щоб іноземні студенти, які вчилися в Німеччині за рахунок німецьких платників податків, мали змогу залишатися й працювати в Німеччині.

Сьогодні цілком можна говорити про справжню боротьбу за фахівців, яку ведуть між собою німецькі компанії. Шукає інженерів і німецьке відділення фірми Rood Technology в баварському Ньордлінґені. Як розповіла її представниця Ромі Баур, компанія намагається привабити молодих фахівців цікавими контрактами і не зупиняється навіть перед наданням квартири й допомоги при переїзді.
XS
SM
MD
LG