Доступність посилання

ТОП новини

Німецько-британська співпраця та ектремізм. Огляд німецької преси


Надія Кандиба Німеччина, 23 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Провідною темою німецьких газет залишається боротьба з проявами правого екстремізму в східних федеральних землях. Крім того, видання пишуть про візит канцлера країни Анґели Меркель до Великої Британії.


Під час зустрічі з британським прем’єр-міністром Ґордоном Брауном Анґела Меркель зайняла чітку позицію з афганського питання, наголошує тижневик «Die Zeit». Газета наводить у зв’язку з цим слова німецького канцлера. Меркель, зокрема, зауважила, що Великобританія й Німеччина виконують одну й ту ж місію, але мають різні сфери відповідальності. Раніше британська преса критикувала, що Німеччина в особливо небезпечних південних провінціях не бере участі у бойових діях проти Талібану. Газета «Die Zeit» зазначає, що Браун під час зустрічі з Меркель не став занурюватися в цю тему. Він лише наголосив на спільному інтересі не допустити, щоб таліби знову взяли під контроль Афганістан, і закликав рішуче продовжити боротьбу проти екстремізму.

Тема екстремізму є нині вкрай популярною й для Німеччини. Щоправда, йдеться не про ісламістський екстремізм, а про правих радикалів. Минулими вихідними в саксонському містечку Мюґельн 50 бритоголових влаштували справжнє полювання на групу індусів, один з яких з тяжкими травмами навіть потрапив до лікарні. Газета «Münchner Merkur» коментує: «Хоча держава Хоннекера й зникла ще 20 років тому, але упередження стосовно невідомих чужинців залишилося.

А в декого такі упередження перетворилися на безглузді стереотипи, згідно з якими іноземців сприймають або жебраками, або конкурентами», - наголошує газета «Münchner Merkur» і веде далі: «Особливо неприязне ставлення до іноземців, що спостерігається на сході Німеччини, має глибоке коріння. Протидіяти цьому можна тільки за допомогою освіти, покращення умов життя та подорожування. Там, де доводиться мати справу з широким горизонтом, екстремісти втрачають ґрунт під ногами», - коментує газета «Münchner Merkur».

Газета «Nordwest-Zeitung» закликає провести швидке й ретельне розслідування інциденту. «Адже під загрозою опинився імідж Німеччини за кордоном», - зазначає видання. На його думку, для боротьби з неонацистами лише громадянської мужності не достатньо. «Правова держава повинна поставити на місце правопорушників. Таку терапію зрозуміє кожний», - переконана газета «Nordwest-Zeitung».
XS
SM
MD
LG