Доступність посилання

ТОП новини

У Луганську приватний ЖЕК почав виселяти людей за борги


Ярослав Гребенюк Луганськ, 23 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Передача відомчого житла у комунальну власність в Луганську набуває химерних форм. Конфлікт із пікетами, акціями протесту та зверненнями до Генеральної прокуратури розгорнувся довкола чотирьох будинків та чотирьох гуртожитків.

Мешканці будинків та гуртожитків розповідають про численні випадки «ущільнення». Їх переселяють в інші кімнати, до сусідів, щоб звільнити площу для нових мешканців.

Колись ці будинки та гуртожитки належали тресту «Луганськміськбуд», а після його банкрутства опинились на балансі ВАТ «ЖЕУ». Жителі обурені поводженням керівників підприємства.

«Паралізовану жінку винесли разом із ліжком на вулицю»

Одна з лідерок народного опору Тетяна Тумко розповіла: «Овсепян (в.о. директора ВАТ «ЖЕУ») заявив мені:«Я купив ці будинки! Це моя власність!» Я його попросила показати документи. Як моя приватизована квартира опинилась у його власності? Він мені відповів: «Якщо ти іще раз переступиш поріг мого кабінету з цим запитанням, я просто тебе запроторю у психушку!»

Тетяна Тумко навела приклади самоуправства: паралізовану жінку винесли разом із ліжком на вулицю, і їй довелось тиждень жити під вікнами. А матір-одиночку насильно переселили до бабці-сусідки.

Виконувач обов’язків директора ВАТ «ЖЕУ» Вооружан Овсепян всі звинувачення спростовує. Він стверджує, що нікого не викидав на вулицю. За словами пана Овсепяна, кілька кімнат дійсно відібрали, але на цій житловій площі самі господарі не жили – вони кімнати здавали.

На думку в.о. директора підприємства ВАТ «ЖЕУ», галас підіймають виключно ті, хто не платить за житло. Дехто з боржників винен комунальникам до 3000 гривень.

Вооружан Овсепян: «Багато людей почали говорити, що от буцімто ЖЕК збирається виселяти людей із квартир та з кімнат у гуртожитках. Перепрошую, жоден суд не буде виселяти людей навіть з гуртожитку, якщо жильці будуть добровільно і порядно сплачувати за всі послуги».

Мешканці вимагають передати їхні оселі на баланс міста

Та все ж мешканці вимагають, щоб їхні оселі передали на баланс міста. Власне, таке рішення на прохання колишнього директора ВАТ «ЖЕУ» міська влада вже ухвалила в лютому 2007 року. Проте при ухваленні рішення не всі формальності були дотримані.

Перший заступник луганського міського голови Маноліс Пілавов зазначив: «По команді міського голови ми дійсно рішенням виконкому цей житловий фонд прийняли на баланс. Однак після цього засновники ВАТ «ЖЕУ» звернулись до суду. Вони заявили, що ми, себто міськвиконком, незаконно прийняли цей житловий фонд на баланс. А це насправді так».

Міська влада налаштована все ж таки домогтися передачі будинків та гуртожитків у комунальну власність. Але це можливо лише за доброї волі «ЖЕУ». Сьогодні ж Вооружан Овсепян не збирається йти назустріч громаді.
XS
SM
MD
LG