Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 08:05

Україні постійно потрібні лобісти – вважає колишній польський президент, «головний лобіст України» Александр Кваснєвський


Єва Поштар Варшава, 24 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У 16-ті роковини незалежності України Радіо Свобода мало нагоду порозмовляти з колишнім польським президентом Александром Кваснєвським зокрема про те, якою він бачить сьогоднішню Україну та що зараз означає бути «головним лобістом України» у світі?

Александер Кваснєвський, Віктор Ющенко 2000 рік
Радіо Свобода: Пане Кваснєвський, в рейтингу, що його недавно оприлюднило українське незалежне аналітичне агентство «Главред» Ви посіли перше місце найкращого лобіста України у світі. Скажіть, що на Вашу думку означає таке визнання звання?

Александер Кваснєвський: «Дякую за це визнання. Я щиро кажучи зворушений цим повідомленням. Незмінно вважаю, що Україні потрібні лобісти, вона постійно потребує лобізму. Це не лише в контексті поточної політики. Україна стратегічно важлива країна для Європи. Однак, на мою думку, про Україну – близько 50-ти мільйонну державу все-таки мало знають, як у Європі та США, так і в усьому світі. На мою думку, першим завданням лобіста є – сприяти тому, щоб у світі більше знали про Україну, відвідували її, пізнавати державу та її історію».

Радіо Свобода: Ви недавно сказали, що після Помаранчевої революції українців зі сходу та заходу помирив не Солана, не Кваснєвський, а керівники національних футбольних федерації Суркіс та Лісткіевич.

Александр Кваснєвський: «Я так сказав у першу чергу тому, щоби віддати честь двом активістам футбольних федерацій. На мою думку, завдяки саме цим людям ми спільно проведемо чемпіонат Євро-2012. В Україні я бачу поділи не лише між сходом та заходом. Це також різниці між великими містами та селом, між молодим поколінням та старшим, яке виросло за часів СРСР. Також є економічні поділи на багатих і бідних. Вважаю, що в Україні поділів набагато більше, ніж це було у Польщі на порозі її трансформації. На мою думку, цю справу також треба пояснювати у світі».

Радіо Свобода: Пане Кваснєвський, великого резонансу у Польщі набуло повідомлення, що спонсором Вашої фундації «Амікус Європа» став Віктор Пінчук, який, на думку польських коментаторів, був проти Помаранчевої революції. Як прокоментуєте цю справу?

Александер Кваснєвський: «По-перше, не знаю звідки береться переконання, що Віктор Пінчук був проти Помаранчевої революції. На мою думку, хоч не був активним, однак не був її ворогом. Людиною, яка рішуче стала на боці мирного вирішення протистояння в основному був президент Леонід Кучма. Якщо ідеться про пана Пінчука, скажу лише таке, що я почав з ним співпрацювати тоді, коли він ще до Помаранчевої революції заснував фонд YES. На мою думку, наше співробітництво дуже вартісне, воно відбувається в дусі усього того, чого хотіли люди на Майдані, тобто європейського вибору України».
XS
SM
MD
LG