Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 11:47

Огляд чеської, польської й словацької преси


Оксана Пеленська Прага, 27 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) — Чи можна здати в оренду землю для американського радару в Чеській Республіці і хто стане третім чеським президентом, нова хвиля репресій у Білорусі та який подарунок від держави мають отримати родини з дітьми у Словаччині – головні темі чеської, польської й словацької преси.


Міністерство закордонних справ Чеської Республіки не виключає, що земельна ділянка під американський радар у Чехії може бути орендована. Про це сьогодні повідомляє інтернетне видання «Актуалнє. ЦЗет». За словами голови Комісії політики безпеки міністерства закордонних справ Вероніки Кухиньової-Шміґлової, саме це є темою переговорів з американською стороною. Територію для радару Сполучені Штати зможуть орендувати на необмежений термін з тим, що в разі потреби достатньо буде річного попереджувального терміну для інформування американської сторони про закінчення оренди. У разі згоди сторін такий договір між США і Чехією можна буде укласти вже навесні наступного року.

Хто буде наступним чеським президентом?

А популярна празька «Млада Фронта Днес» зазначає, що хоча до президентських виборів у Чехії залишилось 5 місяців, питання, хто втретє обійме найвищу державну посаду, не має чіткої відповіді. Чеського президента обирає Парламент, окремі його члени, особливо з лівого політичного крила, прагнуть знайти альтернативу нинішньому президентові Вацлаву Клаусові. Та на думку газети, малоймовірно, що певна розбіжність думок може перешкодити йому стати президентом Чехії вдруге.

Наступ на опозицію

«Лукашенко воює з опозиційною «Весною» - статтю під цим заголовком опублікувала нині польська «Ґазета виборча». На початку серпня Рада з прав людини ООН визнала рішення Мінська про розпуск білоруської правоохоронної молодіжної організації «Весна» неправовим і зажадала її нової реєстрації. Як зазначає газета, в останні дні відразу три опозиційні партії — Білоруський Народний Фронт, соціально-демократична «Громада» і Зелені — отримали від лукашенківського керівництва попередження. А це може означати їх наступну ліквідацію.

«Дитячий» додаток

У Словаччині уряд готується підвищити щомісячну доплату на одну дитину на 10 словацьких крон, або в перерахунку на півдолара США, – про це сьогодні повідомляє братиславський щоденник «Сме». Таким чином розмір так званого «дитячого» додатку загалом мав би дорівнювати 30 доларам США на місяць. Опозиція називає це рішення уряду прем’єра Роберта Фіца популістським, згідно з опитуванням, так вважає і три чверті словаків. Однак автор пропозиції — словацьке Міністерство праці — визначило розмір додатку (півдолара)виходячи з розміру цьогорічної інфляції, який у Словаччині становить 2,2 %.
XS
SM
MD
LG