За прогнозами фахівця, ситуація має змінитися, коли набуде чинності угода про спрощений візовий режим та реадмісію, який Київ та Брюссель підписали.
Потік іммігрантів з України триватиме і далі, переконаний Антоніо Річі, але важливо, щоб ця імміграція була врегульована якомога швидше, тоді виграють обидві держави. Не забуваймо, що нелегалами в Італії досі вважаються щонайменше півмільйона громадян України. «Українські працівники в Італії спроможні заощаджувати і відправляти на батьківщину 400 євро щомісяця. Ці гроші допомагають українським родинам, що також сприяє розвитку підприємництва, люди інвестують ці гроші у власний бізнес в Україні», – каже Річі.
Українські діти і демографічна криза італійців
Українські робітники вкрай необхідні і самій Італії. Щороку країна потребує 300 тисяч нових працівників з-за кордону. Поза цим попит на доглядальниць у соціальному секторі, де переважно працюють українки, зростатиме. Нація старіє швидкими темпами: нині кожний другий італієць у віці понад 44 роки. Через 20 років третину населення становитимуть пенсіонери, котрі потребуватимуть допомоги.
Не таємниця, що українці вже поліпшують критичну демографічну ситуацію в Італії. З-поміж немовлят-іноземців, українські малюки становлять 3%. За оцінками фахівця Антоніо Річі, це висока цифра для української громади, зважаючи на те, що офіційно вона присутня в Італії лише останні 5 років. Але порівняно з іншими спільнотами, українських дітей тут дуже мало.
Поки чиновники обох сторін шукають шляхи для ефективнішого діалогу щодо імміграційних проблем, громадяни України свій діалог із місцевим населенням давно налагодили і вотум довіри в італійців отримали. Антоніо Річі каже, що українці мають дуже позитивний імідж серед італійців.