Доступність посилання

ТОП новини

Польща входить до Шенгенської зони


Єва Поштар Варшава, 28 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У Польщі завершується підготовка до входу країни до Шенгенської угоди, яка означає ліквідацію внутрішніх кордонів між державами Євросоюзу. Від першого січня наступного року громадяни України платитимуть 35 євро за візу до Польщі, а відтак до всього Європейського Союзу, де зможуть перебувати 3 місяці.

Форма для отримання «шенгену»
Польський парламент ухвалив закон про входження країни до Шенгенської зони. Таким чином від цього тижня на польських кордонах посилилась копітка робота із запровадження в життя шенгенських законів.

Віза до Шенгенської країни — це віза на весь ЄС

Речник польського міністерства закордонних справ Роберт Шанявський пояснює, що головним принципом Шенгенської угоди є те, що ускладнюється в’їзд на територію Євросоюзу. Однак ті, кому пощастило опинитися на цій території, зможуть вільно подорожувати усіма країнами ЄС.

Вартість шенгенської візи становить 60 євро, однак Євросоюз пропонує Україні пільгову ціну – 35 євро. Польща має надію, що візи будуть ще дешевші, оскільки переговори про це ще тривають, запевнив речник польського МЗС.

Якщо хтось з України захоче їхати до Польщі після 1 січня 2008 року, йому треба буде пред’явити посвідчення туристичного бюро в консульстві. Якщо це будуть відвідини рідних, слід показати виклик, де вказані родинні зв’язки. Подібне очікує і тих, котрі їдуть до Польщі на навчання чи на роботу. Громадяни України повинні ще мати оплачене медичне страхування.

Західні кордони ліквідують, східні кордони посилять

Вхід Польщі до Шенгенської угоди означатиме також і те, що на заході Польщі буде ліквідована прикордоннна інфраструктура. Водночас на сході Польщі кордони будуть посилені. До 2012 року тут буде удвічі більше пунктів кордонного перетину. Це означає, що українсько-польський кордон збагатиться на шість таких пунктів.

Із дотеперішніх співробітників митної та кордонної служби, що працювали на заході Польщі, створюють мобільні бригади для контролю транзитних доріг. Дорогами Польщі їздитимуть так звані шенген-автобуси, тобто пересувні пункти кордонного перетину. Співробітники мобільних кордонних служб перевірятимуть наявність віз, дозволу на роботу, шукатимуть контрабанду.
XS
SM
MD
LG