Координатор громадської організації «ГРАД» Андрій Денисенко проаналізував проект цього документу. Його висновок такий: найприбутковіші об’єкти парку збираються віддати комерційним структурам. «Передбачена редакція статуту виводить зі статутного фонду підприємства майно і атракціони, на основі якого власне і створювався парк Лазаря Глоби. Натомість до статутного фонду вводиться грошова сума в розмірі лише 10-ти тисяч гривень. Всі ці зміни до статуту задумані з однією простою метою: вимивання майна»,— каже Денисенко.
Директор парку Борис Дєдов теж дивується. Каже, про наміри влади ухвалити новий статут парку дізнався випадково, у переддень сесії міськради, на якій мали вирішувати питання. Навіщо зменшувати майновий комплекс, директор не розуміє. Як підприємство комунальної власності парк працював успішно, прибутками від комерційної діяльності перекривав частину витрат на утримання зеленої зони, фонтанів, озера. Дєдов вважає це все порушенням українського законодавства. «У нас увесь статутний фонд, всі споруди коштують 2 млн 200 тисяч. І зробити статутний фонд у 10 тисяч – це принаймні абсурдно»,— стверджеє Дєдок. На його думку, це питання для правоохоронних органів».
У міській раді всі звинувачення відкидають. Начальник управління культури Валентина Бойко каже, що проблема надумана, зараз у Дніпропетровську переглядають статути всіх комунальних підприємств, щоб «привести їх у відповідність до законодавства». За офіційними даними, у проекті статуту парку справді планувались суттєві зміни, але документ поки доопрацьовують.