Доступність посилання

ТОП новини

Президент Назарбаєв усунув від влади ще одного свого зятя


Василь Зілгалов Прага, 29 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Цього тижня президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв здійснив низку кадрових перестановок у владі. Звільнено віце-прем’єра уряду Аслана Мусіна, міністра енергетики та мінеральних ресурсів Ізмухамбетова, а також зятя Назарбаєва, чоловіка середньої доньки президента, Дінари – Тимура Кулібаєва, який обіймав посаду заступника голови правління акціонерного товариства «Казахський холдинг з управління державними активами «Самрук».

Нурсултан Назарбаєв
Разом зі звільненням Кулібаєва, як заступника холдингу «Самрук», Назарбаєв звільнив і голову правління Сауата Минбаєва. Хоча подейкують, що всі справи впливової компанії вершив саме середній зять Нурсултана Назарбаєва, Тимур Кулібаєв. Чи очікує цього родича та ж доля, що й іншого зятя, чоловіка старшої доньки Даріґи, Рахата Алієва, якого президент обвинуватив у рекеті і крадіжках великих сум грошей уже після вислання його послом до Австрії? Нині Відень відмовляє Казахстану у видачі Алієва. Даріґа вже з ним розлучилася.

Кулібаєв далекий від політики

Хоча чимало спостерігачів кажуть, що Тимур Кулібаєв нібито не зіштовхувався з обвинуваченнями подібними до тих, які висунули старшому зятеві. Правда, повідомляється, що президент Назарбаєв отримав на початку серпня відкритого листа від лідера опозиційної партії «Атамекен» Єржана Досмухамедова, який перебуває нині в еміграції. Так от у цьому листі середній зять Кулібаєв обвинувачується у вбивстві в лютому 2006 року опозиційного діяча Алтинбека Сарсенбаєва.

Та все ж Кулібаєва вважають на даний час далеким від великої політики. Дехто з опозиційної соціалістичної партії вважає, що, можливо, це звільнення лише піде на користь середньому зятеві президента.

Незалежний аналітик з Алмати Андрей Чеботарьов вважає, що Ринат Кулібаєв не має політичних амбіцій, він деполітизована особа, бере участь у керівництві деяких секторів економіки Казахстану і взагалі веде себе лояльно стосовно президента.

Але є ще один зять...

Експерти вважають, що незабаром Кулібаєв отримає чергову впливову посаду в економіці Казахстану, і це може бути місце заступника міністра енергетики та мінеральних ресурсів, куди призначено у вівторок його колегу по «Самруку» Сауата Минабаєва.

Тимура Кулібаєва разом з дружиною Дінарою американський журнал «Форбс» помістив на 458 позицію у списку найбагатших людей планети з оціночним капіталом у понад 2 мільярди доларів.

У Нурсултана Назарбаєва є ще наймолодша донька, Алія, чоловік якої Даніяр Хасенов поки що обіймає керівну посаду на казахській залізниці.
XS
SM
MD
LG