Євген закінчив двомісячні комп’ютерні курси в одному з центрів. Того, на що сподівався, не отримав. Вчили елементарних речей, давали якусь голу теорію і часто відміняли заняття, каже він.
Вчать комп’ютерне ремесло без ліцензій
Приватні центри з надання освітніх послуг діють у Дніпропетровську понад 10 років. Напередодні нинішнього навчального року правоохоронці нарешті звернули на них увагу. Перевірки виявили, близько 10 з них не має відповідних ліцензій, а сертифікати про закінчення навчання, які вони видають слухачам, не відповідають державним стандартам. У числі порушників, яких назвали правоохоронці, відома в місті комп’ютерна академія «ШАГ», Академія бізнесу та права імені Кручініної, «Центр комп’ютерної освіти» та ще низка структур.
Більшість освітніх закладів одразу відреагували на зауваження прокуратури, сплатили штрафи і почали оформлювати ліцензії. Однак кілька великих комп’ютерних центрів стоять на своєму: їхні послуги не підлягають ліцензуванню.
Дипломи недержавного зразка
Директор Дніпропетровської філії комп’ютерної академії «ШАГ» Володимир Дурас запевняє: правда на боці приватних освітніх закладів. «Згідно із Законом України «Про освіту», якщо ми не видаємо дипломи державного зразка, а комп’ютерна академія «ШАГ» не видає дипломи й сертифікати державного зразка, то дана послуга ліцензуванню не підлягає», – каже він. «ШАГ» подав апеляційну скаргу.
Наразі у Дніпропетровську діють десятки приватних освітніх установ, зокрема з комп’ютерної грамотності. З нового навчального року за їхні парти сядуть сотні охочих. Приватні освітні заклади знаходять все нові й нові способи привабити клієнтів, цього року модна фішка – 15% знижки на навчання для тих, хто не пропускатиме занять.
Прокуратура зобов’язала нелегальні комп’ютерні центри повернути своїм випускникам гроші, сплачені за навчання. Але для цього кожен з ошуканих мусить подати позов до суду.