Доступність посилання

ТОП новини

У Німеччині знову дискутують про надійність Росії як постачальника енергоносіїв


Надія Кандиба Німеччина, 30 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Цими днями німецьким нафтопереробним концернам тільки й залишається, що розводити руками. Після перебоїв з постачанням нафти з Росії знову почали лунати голоси тих, хто пропонує шукати інші джерела для закупівлі цього енергоносія.


Упродовж десятиліть Росія постійно збільшувала обсяги продажу нафти до Німеччини. Згідно з даними, опублікованими в пресі, 2005-го року частка російської нафти в загальному німецькому імпорті цього енергоносія становила 34 відсотки. Німецькі компанії посилаються на позитивний досвід співпраці з Росією в минулому, на конкурентоздатні ціни й на вигідні можливості для транспортування нафти. Але, як з’ясувалося, все це ще зовсім не гарантує подальшу надійну співпрацю.

Скорочення поставок нафти з Росії

Минулого тижня німецька нафтопереробна компанія PCK Raffinerie повідомила про суттєве скорочення поставок з Росії. В інтерв’ю радіостанції «Eхо Москви» віце-президент компанії «Транснефть» Сергій Григор’єв заявав, що наприклад така компанія, як «Лукойл» на третину не виконує графік поставок.

Як пише німецьке інформаційне агентство DPA, «Лукойл» хоче домогтися того, щоб його клієнти в Європі погодилися на вищі ціни. Коментатори зауважують водночас, що «Лукойл» не може дозволити собі перегнути цінову палицю. «Немає більш вагомого аргументу для зміни постачальника, як збільшення ціни й ненадійність при постачанні», - процитувало агентство DPA одного з німецьких менеджерів.

Багато хто готовий німцям продавати нафту

Транспортувати нафту трубопроводом «Дружба» справді дуже вигідно. Але східнонімецькі нафтопереробні заводи можна забезпечувати й за допомогою танкерів через Росток. Експерти стверджують, що на ринку є достатньо виробників, які готові за євро або долари продавати нафту німцям. Тим часом компанія «Лукойл» оголосила, що найближчим часом постачання нафти до Німеччини відновлять у повному обсязі.
XS
SM
MD
LG