
Символ прогресу
А все починалося півсторіччя тому, коли Бельгія почала готуватися до всесвітньої виставки ЕКСПО 1958 року, відкриттю якої і присвячений Атоміум. Президент асоціації «Атоміум» Сімон каже, що в ті роки споруда стала символом прогресу і певного економічного успіху. Автором ідеї був інженер Андре Ватеркейн, а архітекторами – брати Андре і Жан Поляк. Інженер задумав Атоміум як символ атомної доби і мирного використання атомної енергії. Не обійшлося і без труднощів.
Оскільки це була перша експозиція після війни, тож усі країни хотіли взяти в ній участь, розповідає Анрі Мімон. Генеральний представник ЕКСПО привітав цікаву ідею і порадив інженеру шукати гроші.
Гроші інженер Ватеркейн знайшов, а його творіння, яке мали зруйнувати одразу після виставки 1958 року, готується святкувати півсторічний ювілей. У серпні Атоміум прийняв мільйонного відвідувача з часу відкриття після ремонту
У світі знають два символи сьогоднішнього Брюсселя – це Ратуша на головній площі міста Гран Плас і Атоміум. Якщо перша символізує радше середньовічну історію, старовинне місто з традиціями культури, то Атоміум є символом сучасності і економічного процвітання.