Доступність посилання

ТОП новини

Єврокомісія прагне закласти засади для укладення з країнами-сусідами угоди про вільну торгівлю


Комісар ЄС із зовнішніх відносин і політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер назвала надзвичайно важливою також свободу в’їзду людей із сусідніх країн до Євросоюзу, для чого Єврокомісія вимагала від країн ЄС полегшити візовий режим із сусідами.

Як заявила під час конференції у Брюсселі Комісар ЄС із зовнішніх відносин і політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер, слід забезпечити потрапляння на європейський ринок товарів із сусідніх країн без зупинок через санітарно-гігієнічні причини, проблеми безпеки чи якості.

Комісар назвала надзвичайно важливою також свободу в’їзду людей із сусідніх країн до Євросоюзу, для чого Єврокомісія вимагала від країн ЄС полегшити візовий режим із сусідами.

«І нині ми починаємо одержувати результати: до кінця цього року Молдова і Україна мають побачити практичні наслідки угод про полегшення візового режиму, які ми з ними підписали», – заявила представниця Єврокомісії.

Серед інших планів розвитку Європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер назвала надання стипендій у ЄС для студентів і професорів із країн-сусідів і співпрацю Євросоюзу з сусідами в галузі енергетики.

Вона також нагадала про збільшення технічної і фінансової допомоги сусіднім країнам і заявила, що Єврокомісія робить усе можливе для посилення Європейської політики сусідства.
XS
SM
MD
LG