Доступність посилання

ТОП новини

Коаліція під куполом


Тетяна Ярмощук Київ, 4 вересня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Сьогодні коаліція планує зібратися під куполом Верховної Ради та урочисто відкрити нову сесію. А Президент розцінює це, як бажання зірвати вибори.

Сьогоднішньому засіданню Верховної Ради Президент присвятив своє телевізійне звернення.

На думку Віктора Ющенка, це ніщо інше, як провокація, за якою стоїть бажання зірвати парламентські вибори: «Вони мають намір провести нелегітимне засідання Верховної Ради. Але нам вистачить мудрості пережити авантюри хитромудрих, відомих вам товаришів. Однак є низка причин, які не дозволяють мені мовчки спостерігати за цим театром. За провокаціями стоїть глухе бажання зірвати вибори, воно викликане страхом втратити владу і своє персональне місце у цій владі. Як видно, уроки засвоюються слабо».

«Завжди можна привести людей і оголосити, що вони є депутатами»

Політичний експерт Кость Бондаренко не виключає, що сьогодні у сесійні залі таки можуть зібратися 300 депутатів: «Мій знайомий пожартував, якщо не вистачить депутатів, завжди можна довезти шахтарів і оголосити їх депутатами. Ну, здається, за таким принципом пішло зараз керівництво Верховної Ради, коли людей, які перебували на якихось віддалених позиціях у списках партій і склали свої повноваження, визнають їхні повноваження вже після того. Завжди можна привести людей і оголосити, що вони є депутатами».

За словами Костя Бондаренка, це відкриття сесії буде відігравати більше технологічну роль, ніж реальну.

На думку ж політолога Андрія Єрмолаєва, метою сьогоднішнього засідання є боротьба за політичні ініціативи: «Не виключено, що на цій сесії будуть ухвалені рішення. Можливо, в декларативному вигляді, а, можливо, і на рівні законів, які вплинуть на те меню виборів, яке зараз визначене. Зокрема, пільги депутатів, недоторканність».

Як зазначив Андрій Єрмолаєв, діючі депутати, вирішуючи ці проблеми, чи то законодавчо, чи то декларативно, позбавляють своїх політичних опонентів, які зараз опинилися поза межами парламенту, їх домашніх заготовок.

Президент, представники Нашої України – Народної самооборони та БЮТ наполягають: рішення сьогоднішнього зібрання у Верховній Раді не матимуть юридичних наслідків.
XS
SM
MD
LG