Доступність посилання

ТОП новини

Європарламентарі виступали проти закриття корабельні у Ґданську


Наталія Вікуліна Брюссель, 04 вересня 2007 (RadioSvoboda.Uа) – Корабельня у Ґданську відіграла історичну роль, цю верф не можна зачиняти. Про це говорили у вівторок на дебатах європарламентарі, які виступили проти планів Єврокомісії реструктуризувати легендарну корабельню, де майже 3 десятиріччя тому створилася незалежна профспілка «Солідарність».

Корабельня, Ґданськ
Ґданська корабельня є важливою частиною європейської історії, але Єврокомісія хоче, аби верф була успішною компанією, заявив у залі Європарламенту Комісар ЄС з внутрішнього ринку і послуг Чарлі Мак-Кріві. Він зазначив, що Єврокомісія прагне, аби корабельня у Ґданську випускала менше продукції, але кращої якості.

Урядові субсидії це нерівноправна конкуренція

Ще 2005 року Єврокомісія почала розслідування, чи законними є державні субсидії розміром у 1.3 мільярди євро для трьох польських корабелень. Адже інакше створюються умови для нерівноправної конкуренції. Дві інші польські верфі – у Щецині і Ґдині погодилися скоротити виробничі потужності, тепер те саме Брюссель вимагає від Ґданська. Польські профспілки побоюються, що це призведе до втрати принаймні 1 тисячі робочих місць.

Комісар ЄС з конкуренції Неелі Крос каже, що ніхто не повинен боятися, що ЄС хоче закрити корабельню. Навпаки, разом з польським урядом ЄС хоче створити економічну вигідну верф у Ґданську, запевняє вона, таку, яка виробляє менше продукції, але приносить прибуток. «У Брюсселі існують структурні фонди, які можна використати для тих, хто не зможе знайти роботy на оновленій корабельні. Польський уряд добре знає про цей фонд.»

Без Ґданська не було б сьогоднішнього Євросоюзу з 27 країн

Утім, євродепутати, здебільшого з Польщі, виступають проти реструктуризації верфі, яка є колискою руху «Солідарність». Польський європарламентар Броніслав Ґеремек заявив, що в минулому робітники Ґданська боролися проти комунізму, вони хотіли звільнити економіку від державної монополії. А сьогодні, історична корабельня може отримати драматичний наказ Єврокомісії скоротити свої потужності на дві третини. Його колега Марцін Лібіцький упевнений, що без Ґданська не було б сьогоднішнього Євросоюзу з 27 країн, вільних від ядерної небезпеки. Він зауважив, що сьогодні верф у Гданську досягає рентабельності і що було б жахливим непорозумінням вжити суворих заходів проти корабельні.

А голова фракції Європейських об’єднаних лівих, француз Франсіс Вурц зазначив, що ще є час запобігти цьому безвідповідальному акту. Вислухавши думки євродепутатів, Комісар Мак-Кріві зауважив, що Єврокомісія розуміє побоювання щодо корабельні у Ґданську, але має відповідальність вживати необхідних заходів. Він висловив сподівання, що польські власті і Єврокомісія і надалі продовжуватимуть дискусію щодо верфі у Ґданську.
XS
SM
MD
LG