Доступність посилання

ТОП новини

У Польщі росте Ліс закоханих


Єва Поштар Варшава, 4 вересня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – На відстані близько 100 кілометрів від Кракова у горах Бескидах на схилах Бабиної гори росте Ліс закоханих. Бабина гора – це кам’яниста, неприступна, величава і водночас найкрасивіша гора в масиві Бескидів. Науковці досі не розкрили секретів цієї місцевості. Тут унікальна на цілу Європу дика природа, своєрідний клімат. Сонячна погода може тут швидко перемінитись на грізну бурю. Тому Бабину гору місцеві жителі називають ще Диявольською горою.

Табличка з іменем замовника
У селі Завоя, що неподалік дороги від Кракова до перлини польських гір міста Закопане, у масиві Бабиної гори росте Ліс закоханих. У цьому лісі кожен бажаючий за допомогою Інтернет-мережі може доручити польським екологам посадити своє власне дерево. У такий спосіб можна комусь зробити подарунок, що житиме довго. Достатньо увійти на сайт фундації Aeris Futuro, заповнити бланк, заплатити близько 7 євро. Біля кожного новонасадженого дерева буде встановлено дошку із дарчим написом. Особа, котра отримала подарунок, дістане посвідчення-сертифікат, знімок свого дерева, а також карту із позначеним його розташування.

Президент фундації Aeris Futuro Йоанна Міешкович каже, що посадивши дерево, зберігаємо навколишнє середовище. «Водночас така людина може подарувати комусь цінний дарунок і тим самим висловити свої почуття до близької особи».

Має бути 10 гектарів лісу закоханих

Ліс закоханих знаходиться у межах державного заповідника, який внесений до списку UNESCO. Кращого місця для Лісу закоханих важко знайти у всій Польщі, каже Міешкович. Тут чудові краєвиди, унікальні рослини та дикі звірі. Ті, хто вже був у Карпатах, зокрема у Бескидах, вважають, що Бабина гора, як жінка: горда, красива та примхлива.

Ліс закоханих знаходиться біля туристичного маршруту, біля якого розташована стара колиба чабанів. Фонд Aeris Futuro планує її відремонтувати.

Пані Міешковська мріє поширити акцію «Подаруй деревце» на територію усієї Польщі. У жовтні польські екологи знову саджатимуть дерева на схилах Бабиної гори у Лісі закоханих. Територія цього чарівного лісу має зайняти площу десять гектарів. Тим, хто бажає за допомогою Інтернет-мережі подарувати дерево близькій особі, звертайтеся до сайту Aeris Future.

Може варто було б поширити ідею створення «Лісу закоханих» у сусідніх державах, наприклад в Україні...
XS
SM
MD
LG