Приватні школи – нове явище у Сербії
До 5,000 євро на рік входить не лише оплата за навчання, а й за підручники, зошити, шкільну форму, позашкільні заняття й гуртки, харчування, екскурсії, а також транспорт, що перевозить дітей до школи. Кожен учень має і свій комп’ютер, за яким працює. Класи у приватних школах мають від 15 до 20 учнів, істотно менше ніж у державних. Більше часу, який викладач може присвятити кожному школяреві окремо, мало б забезпечити швидше засвоєння матеріалу та кращі оцінки з усіх предметів. Але, оскільки історія приватного шкільництва у Сербії не має традиції, діти, які навчаються у таких школах, ще не показують результатів, які б перевершили успіх їхніх однолітків з державних шкіл.
Приватні школи працюють за державною навчальною програмою
Мілка Андрич, заступник міністра освіти вважає, що приватні школи не мають переваг. Там покищо навчається мало учнів і вони працюють за діючими планом та навчальною програмою Сербії. Навчання у державних школах, навіть якщо врахувати кошти виділені на приватні уроки у репетитора з кількох предметів, і далі виходить набагато дешевшим. Але Славіца Первич, мати дитини, яка навчається у приватній школі, переконана, якщо батькам один раз вдасться зібрати гроші на приватне навчання, вони найчастіше більше не думають повертати дитину до державної школи.
«У державних школах занадто багато учнів у класі. Викладачі незадоволені, роздратовані. Це загальний стан у наших школах, усім це добре відомо. У приватних школах менше учнів, більше над ними працюють, їм пропонується більше можливостей. За ваші гроші вони вам надають оптимальні умови для розвитку вашої дитини».