Доступність посилання

ТОП новини

Терористична загроза у Північній Європі


Василь Зілгалов Прага, 5 вересня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – До сьогодні Північна Європа була поза межами активних дій ісламських терористів, які завдали раніше ударів в Іспанії та Великій Британії. Але у понеділок і вівторок поліція і сили безпеки в Німеччині та Данії зарештували підозрюваних у підготовці терактів осіб, що свідчить про реальну загрозу цим країнам.

На черзі Північна Європа?
Німецькі офіційні чинники заявили у середу, що у вівторок заарештовано трьох підозрюваних ісламських терористів і які ніби-то готували напади на Франкфуртське міжнародне летовище та військову базу США в Рамштайні. Федеральний прокурор Німеччини Моніка Гармс в Карлсруе повідомила, що зарештованих підозрюють у тому, що вони є членами закордонного відділення Ісламського союзу Джіхад, а також німецької групи цієї організації. Всі троє у 2006 році пройшли вишкіл у тренувальному таборі в Пакистані.

А міністр внутрішніх справ Німеччини Вольфґанґ Шойблє зазначив, що затримані обрали об’єктом нападів територію Німеччини не випадково. «Цей Ісламський союз Джіхад, який очевидно співпрацює дуже тісно з мережею Аль-Каїди, не лише підготував напади на німецьких вояків в Афганістані але й дуже серйозні теракти у нас в країні. Згідно інформацій від сил безпеки, якби підозрювані виконали свої наміри, масштаби цих атак були б значними».

Серед заарештованих, громадяни Німеччини

Відомо також, що у двох заарештованих німецькі паспорти, а у одного – пакистанський. Міністр оборони Німеччини Франц Йозеф Юнґ заявив також, що загроза терористичної атаки була неминуча і підозрювані постали перед судом вже у середу.

Датська поліція затримала у понеділок двох підозрюваних у зв’язках з Аль-Каїдою. Повідомляється також, що заарештовані вже мали приготовані вибухові матеріали.

Флоріан Ґейер, аналітик з Центру європейських політичних досліджень у Брюсселі, підкреслює, що ще рано казати, чи попереджені нові терористичні атаки насправді. Хоча арешти відбулися, це ще не гарантія і невідомо, що буде після цих арештів.

Флоріан Ґейер також відзначив, що у ісламських бойовиків є підстави для атак саме на Данію і Німеччину, бо датський контингент ще в Іраку, не забуті ще карикатури на Пророка Магомета в датській пресі в кінці 2005 року. А Німеччина підтримує США в Афганістані.

Експерт з Брюсселя зауважив, що не можна плутати купку ісламських терористів з мільйонами мусульман Європи, які є мирними і толерантними щодо демократичних цінностей та спокою в країнах, де вони мешкають.
XS
SM
MD
LG