Доступність посилання

ТОП новини

Іран відкидає рішення судді у США виплатити понад 2 з половиною мільярди доларів відшкодування за напад 1983 року в Лівані


Кошти мали б піти родинам 241 американського військовослужбовця, які загинули внаслідок нападу на частину морської піхоти США в Бейруті. Іран заперечує будь-яку відповідальність за той напад.

Речник іранського уряду назвав це рішення безпідставним і політично мотивованим.

Кошти, 2 мільярди 650 мільйонів доларів, відповідно до рішення федерального судді Ройса Ламберта, мали б піти родинам 241 американського військовослужбовця, які загинули внаслідок нападу на частину морської піхоти США в Бейруті.

Раніше американські суди постановили, що Іран надавав підтримку радикальним шиїтським екстремістам, які й здійснили вибухи; через два роки ці радикали оформилися в угруповання «Хезболла».

Іран заперечує будь-яку відповідальність за той напад.

Рано-вранці 31 жовтня 1983 року нападники-самогубці на вантажівках, завантажених тонами вибухівки, майже одночасно протаранили в Бейруті житлові приміщення американських морських піхотинців і французьких десантників, членів міжнародного миротворчого контингенту в Лівані.

Унаслідок потужних вибухів, які знищили будинки, загинули 241 американець із лав морської піхоти, флоту й армії, 58 французів і 6 ліванців.

Цей напад, який досі залишається серед найсмертоносніших терактів, призвів до виведення міжнародних миротворців із Лівану, де на той час тривала громадянська війна.
XS
SM
MD
LG