Доступність посилання

ТОП новини

У Варшаві почала роботу українська школа


Єва Поштар У столиці Польщі, в одній із початкових шкіл в районі Старого міста почала роботу суботньо-недільна українська школа. Ще один пункт навчання української мови відкрили трохи раніше - першого вересня - при іншій школі у центрі Варшави. Відтак громадяни України, які зв''язали свою долю із польською столицею, а також українська діаспора у Польщі матимуть змогу вчити дітей рідної мови. Через рік на базі школи у Варшаві буде створений координаційний Центр української освіти у Польщі.


Справа створення української школи назрівала у Варшаві роками. Щоправда при грекокатолицькій та православній церквах віддавна існували пункти навчання релігії, але на думку батьків, цього було недостатньо. Мрії варшавських українців здійснились завдяки активістам громадських організацій. А допомагало їм Посольство України в РП. І ось вже близько сотні українських дітей різного віку мали на ці вихідні свій перший урок рідної мови. Ізабела Крашевська, директор школи номер 158, в якій почали навчатися українські діти, розповіла Радіо Свобода:

«Українська школа працюватиме у суботу та неділю. Ми виділили для українських дітей п''ять навчальних класів. Можливо, що їх знадобиться більше. Це тому, що приходять ще нові діти. Вчительки української мови - штатні працівники нашої школи. Діти в нас вивчатимуть українську літературу, мистецтво, музику, пізнаватимуть українську культуру».

Велику роль у започаткуванні роботи української школи відіграло Посольство України у Польщі. Посол Олександр Моцик подарував школі у Варшаві комплект для супутникового телебачення, мультімедійний центр, копіювальний апарат. Книжки, які туди передало посольство, стануть основою для української дитячої бібліотеки у Варшаві. Розповідає другий секретар Посольства України у Польщі Людмила Бублик:

«Власне взялася ідея від батьків. Батьки просто вимагали, батьки домагалися української школи. Офіційно нам відкрили сім груп для дітей віком від 6-ти до 12 років. Але діти у нас є від 2-3 рочків, і до 16-17-ти років. Ми не можемо нікого відкинути. Ми повинні всіх обійняти українською освітою».

На врочисте відкриття навчального року в українську школу у Варшаві прийшли представники освітньої влади Варшави, Посольства України в РП, Об''єднання українців у Польщі. Перед гістьми та батьками виступали дітки, як і ця- мала Наталочка:

«Мово рідна. Слово рідне...»

Всі присутні на відкритті української суботньої школи у польській столиці погодились у тому, ще це лише початок реалізації освітніх потреб українців над Віслою.
XS
SM
MD
LG