Доступність посилання

ТОП новини

Італійські комуністи за організовану проституцію


Наталка Кудрик Рим, 11 вересня 2007 (RadioSvoboda.Ua) — Забрати жінок-проституток з дороги і влаштувати для них безпечні умови роботи. До цього дедалі більше схиляються італійські політики, а комуністи нещодавно здивували незвичною для їхньої ідеології пропозицією: створити парки сексу у Римі.

Представниці секс-індустрії
Летять машини на шаленій швидкості по римській вулиці Саларія, обабіч дороги майже на кожному кроці вони, дівчата-повії. Хтось поодинці нудиться на бардюрі, інші розташовуються компаніями на стільцях із написом: «Роблю усе за 30 євро». На цій вулиці працюють переважно іммігрантки з Румунії. Ще відомі у Римі квартали африканок, китаянок, дівчат зі Східної Європи і транссексуалів. Італійські повії надають свої послуги «на дому». Щороку в Італії сексу за гроші шукають 9 мільйонів клієнтів.

У Римі феномен проституції вже вийшов за межі «вулиць червоних ліхтарів». Мешканці будинків на периферії і в центрі лементують: повії окуповують під’їзди та підвальні приміщення. Для місцевої влади ще більше клопоту, бо секс-індустрія заманює багато неповнолітніх дівчат-іммігранток, зростає кількість злочинів стосовно рекету над жінками. За даними соціальної служби мерії, минулого року до міських притулків потрапили майже 500 проституток підліткового віку. Кілька місяців тому на тій же вулиці Саларія встановили телекамери, щоб відстежувати і штрафувати клієнтів, котрі користуються послугами неповнолітніх. Не спрацювало. Місцева влада визнала, що вкотре зазнала фіаско у боротьбі з поширенням проституції.

«Якщо не вдається мінімалізувати, то бодай спробуємо організувати роботу повій, котрі добровільно обрали це ремесло. В облаштованих місцях сексу не буде місця для сутенерів-експлуататорів і вдасться уникнути насильства над жінками на дорогах» - такі пропозиції залунали у Партії комуністичного відродження. На думку комуністів, до повій, якщо вони повнолітні, слід ставитися як до звичайних робітниць.

Секретар римського осередку партії Массимо Смерільйо пояснив Радіо Свобода: «Місцева адміністрація повинна вислуховувати працівників сексуальної сфери і намагатися реалізувати їхні пропозиції. Це може бути спеціальний парк, приватний пансіон чи кооперативне об’єднання. Робити подібні вказівки – не належить до наших обов"язків. Це мають бути жінки, котрі, наголошую, добровільно займаються проституцією, вони вирішують, як краще організувати свою роботу, щоб почуватися у безпеці».

Керівник одного з римських районів уже оголосив, що місця для парковки авто трансформує у зони кохання. Там чергуватимуть правоохоронці, розташують біотуалети і автомати з видачі презервативів. Усі чекають підтримки і допомоги від римської мерії. Мер міста Вальтер Вельтроні акцентує увагу на відсутності законодавчих норм, які б дозволяли ефективно боротися з сучасними формами проституції. В інтерв''ю італійській пресі, мер наголосив, що нині в його країні проституція не вважається злочином, правоохоронці лише затримують повій і на цьому їхня функція завершуються.

Деякі союзники комуністів у лівому уряді скептично поставилися до ідеї створення парків кохання. Представники партії «Маргарита» закликають до здорового глузду і переконані, що ліпший шлях – організована профілактика і оздоровлення жінок-проституток. Ідея італійських комуністів - не нова. Як зазначив секретар римського відділення Партії комуністичного відродження Массимо Смерільйо, у містах, далеких від Ватикана, подібні експерименти спрацьовували. Отож, окрім нових форм покарань, варто подумати про нові форми врегулювання проблеми, говорить він.

Про те, що проблема і справді серйозна свідчить один із останніх рейдів поліції: з-поміж півсотні затриманих нічних дівчаток майже половина виявилася неповнолітніми. Говорячи про жінок, котрі примусово займаються в Італії древнім ремеслом, римські чиновники згадують і українок. Конкретних даних не називають, але зазначають, що таких трапляється небагато, порівняно з представницями інших національностей.
XS
SM
MD
LG