Доступність посилання

ТОП новини

Чиновницько-кандидатські відпустки


Тетяна Ярмощук Київ, 12 вересня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Чиновники-кандидати готуються до виборів. Сьогодні починається виборча відпустка першого номера списку Партії регіонів Прем’єр-міністра Віктора Януковича та його апарату. Як впливають відпустки чиновників на адмінресурс?


Чиновники мають іти у відпустку, а не за два тижні до виборів, на початку передвиборчої кампанії, вважає представник БЮТу Олег Білорус і зазначає, що в майбутньому варто ухвалити відповідний закон: «За два тижні до виборів йти у відпустку – це профанація. Керівники областей також мають йти у відпустку і передавати владу іншій особі на весь період виборчої кампанії. Треба ухвалити закон, щоб міністри та інші державні чиновники, якщо вони беруть участь і у списку, повинні йти у відпустку на весь період виборчої кампанії».

Представник Партії регіонів Тарас Чорновіл у даній ситуації апелює до українського законодавства: «Чиновники згідно з законом не мають права проводити будь-яку передвиборчу агітацію перебуваючи на роботі та застосовувати свої повноваження та важелі. Повноваження та важелі для агітації, чи для переконання виборців, він не має права застосовувати ніколи, але тільки йде у відпустку, він має право, принаймні агітувати за свій виборчий блок. Тобто, я тут не бачу ніяких проблем, це виписано в законах».

«Адміністративний ресурс як застосовувався, так і застосовуватиметься»

Відпустки чиновників нічого не змінять, адміністративний ресурс як застосовувався, так і застосовуватиметься, вважає політичний експерт Тарас Березовець: «Це стосуватиметься, в першу чергу телефонного права. Особливо це стосується Президента Ющенка, Прем’єра Януковича та їхніх заступників. Більше того, жоден із чиновників не зміг повністю виконати всі норми закону. Зокрема, це стосується службового автотранспорту, авіа, використання Служби державної охорони, керування міністерствами під час виборчих кампаній. Важко повірити, що насправді керівництво урядом здійснюватиме перший віце-прем’єр Микола Азаров, а Віктор Янукович на передвиборчій кампанії повністю піде від цієї роботи».

До парламентських виборів залишилося 18 днів.
XS
SM
MD
LG