
«Ситуація в Іраку залишається складною, важкою й подекуди просто кидає виклик нервовій системі», – сказав полководець, але додав, що збільшення американського контингенту вже дає позитивні наслідки. З доповіді генерала Петреуса вимальовується картина певного зрушення щодо посилення безпеки
«Воєнної мети збільшенням кількості військ здебільшого досягнуто. В останні місяці, маючи справу із сильним противником і жорстокою літньою спекою в Іраку, коаліція та іракські сили безпеки досягли прогресу в ділянці безпеки», – сказав командувач американськими збройними силами в Іраку.
Генерал відстоює необхідність залишати в Іраку 130-тисячну армію
Як приклад, Дейвид Петреус навів успіх у провінції Анбар, звідки вдалося вибити загони бойовиків «Аль-Каїди» і налагодити співпрацю з місцевим населенням. Петреус, за його словами, порадив президентові Джорджу Бушу до липня наступного року поступово вивести з Іраку додаткові сили, майже 30 тисяч солдатів, відряджених туди від січня цього року. При цьому він попередив про абсолютну небажаність дальшого скорочення і відстоює необхідність залишати там 130-тисячну армію.
Генерал Петреус наголосив, що його заяви у Конгресі – це його власна думка і він не погоджував змісту доповіді ані з Білим домом, ані з Пентагоном, тобто міністерством оборони.
«Іракські лідери не досягли прогресу»
Айк Скелтон, конгресмен-демократ, голова комісії Палати Представників у справах збройних сил у вступному слові на слуханні нагадав, що чисельність американських військ в Іраку збільшили з метою дати можливість місцевим лідерам домовитися про політичне врегулювання і покласти край ворожнечі між релігійними сектами сунітів і шиїтів, але «іракські лідери не досягли прогресу».
На заклики вивести війська з Іраку, республіканський законодавець Ілеана Рос-Ліхтонен підтримала генерала Петреуса, сказавши, що вона, дружина тяжко пораненого ветерана В''єтнамської війни, розуміє жертовність вояків, які відстоюють в Іраку інтереси національної безпеки Америки. В її родині син Даглас і його дружина Ліндзі – капітани морської піхоти, служили в Іраку, Ліндзі нині воює в Афганістані. «Вони нагадали мені що ми не маємо права поступатися радикальним ісламістам», – зазначила Ілеана Рос-Ліхтонен.