Доступність посилання

ТОП новини

Президент Росії Владімір Путін прийняв відставку уряду Михаїла Фрадкова


Кирило Булкін Київ, 12 вересня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Президент Росії Владімір Путін прийняв відставку уряду Михаїла Фрадкова і зробив несподіване пропозицію щодо голови уряду. Він запропонував на цю посаду головного «фінансового розвідника» Росії Віктора Зубкова. Які наслідки матиме ця подія для майбутніх парламентських та президентських виборів у Росії і чи вплине вона на Україну?

Михаїл Фрадков, Владімір Путін
Повідомлення про те, що російський прем’єр Михаїл Фрадков подав у відставку, з’явилося сьогодні вдень. Мотивував він своє рішення таким чином:

«Гадаю, що правильно було б з мого боку вийти з ініціативою звільнити посаду голови уряду для того, щоб ви не мали жодних обмежень в ухваленні рішень, у вибудовуванні владної конфігурації у зв’язку з майбутніми політичними подіями».

Президент Росії Владімір Путін прийняв відставку прем’єра буквально одразу.

«Можливо, нам усім разом треба подумати над тим, як вибудувати структуру влади й управління з тим, щоб вони краще відповідали передвиборчому періоду й підготували країну до періоду після виборів у парламент і після президентських виборів у березні 2008 року».

А от подання кандидатури нового прем’єра виявилося несподіваним для багатьох. Владімір Путін запропонував, щоб чільником уряду став керівник Російської служби фінансового моніторингу Віктор Зубков. Про це повідомив голова нижньої палати російського парламенту, Державної Думи, Борис Ґризлов.

«Наразі Зубков Віктор Олексійович обіймає посаду керівника Російської служби фінансового моніторингу. Він пройшов великий життєвий шлях: 30 років його професійної діяльності були пов’язані з Ленінградською областю».

Віктору Зубкову 66 років, тобто він вже переступив через верхній віковий поріг, встановлений для держслужбовця російським законодавством. Він є тестем міністра оборони Росії.

Таким чином, помилковим виявилося припущення багатьох російських та міжнародних експертів, що звільнення Михаїла Фрадкова означає зелене світло на шляху до майбутнього президентства для Серґєя Іванова.

Несподіванкою стала новина про подання кандидатури Зубкова і для українських експертів. Вони, у більшості, не поспішають коментувати зміни в російському уряді. Відмовились коментувати цю подію і в МЗС України. А от політолог Ігор Лосєв висловив своє бачення ситуації і те, яким саме чином зміни в уряді Росії пов’язані з майбутніми парламентськими та президентськими виборами :

«Можливо, зараз відбувається те, що в Росії називають «смотріни» по відношенню до пана Зубкова. Можливо, що це Путін напускає багато диму, маскуючи свої реальні плани. Важко сказати, єдине що – на Росію чекає дуже бурхливий у її політичному бомонді рік. Але нам в україні не варто розслаблятися, бо свої внутрішні проблеми Росія дуже часто розв’язувала зовнішнім шляхом за рахунок своїх сусідів».

Прокоментував відставку Михаїла Фрадкова й прем’єр-міністр України Віктор Янукович, виступаючи сьогодні в Запоріжжі. Він заявив, що відносини України з Росією після цієї події не погіршаться. «У Росії досить сильна влада i є високий рівень спадкоємності влади», – сказав український прем’єр.
XS
SM
MD
LG