Доступність посилання

ТОП новини

У Латвії буде нова територіально-адміністративна мапа


Людмила Пилип Рига, 11 вересня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Із 1 лютого 2009 року мапа Латвії буде виглядати інакше, ніж нинішня. В результаті проведення територіально-адміністративної реформи в Латвії залишиться 95 повітів та 9 міст республіканського значення замість 553 територіальних одиниць, які існують сьогодні. На думку експертів, це сприятиме зменшенню адміністративних витрат та збільшенню ефективності держуправління в регіонах.


Глобус, де немає звичних материків, лише одна Латвія, поділена на 102 повіти, Президент Латвії Валдіс Затлерс подарував Прем’єр-міністрові країни Айґарсу Калвітісові після ухвалення нової моделі Латвії. Він став наочним прикладом проведення територіально-адміністративної реформи в країні. Мета реформи – сприяти скороченню адміністративних витрат, залученню інвестицій в регіони та поліпшенню якості послуг на місцях.

Голова мерії міста Лудзи Валентина Лазовська підтримує нову адміністративну модель Латвії і вважає, що невеликим латвійським повітам необхідно об’єднатися.

«Маленькі повіти сьогодні в принципі не можуть вижити. Це реальність життя. Об’єднання з сильнішими самоврядними громадами – це для них найкращий варіант. Сьогодні в маленькому повіті немає людського потенціалу, немає спеціалістів», – сказала вона.

Реформою вдоволені не всі

Натомість 10 відсотків латвійських самоврядних громад не задоволені новим територіальним розподілом країни. Вони вважають, що реформа спричинить збільшення політичного впливу «центру» в регіонах.

Муніципальні вибори в Латвії в 2009 році проводитимуться вже за новими адміністративним територіями – і це також не тішить депутатів повітів, які ліквідуються.

Представники етнографічної групи суйтів теж виступають проти об’єднання, але з інших причин.

«Через новий адміністративний розподіл ми можемо втрати свою ідентичність. Ми цього не бажаємо», – поділилась своїми побоюваннями представниця суйтів Ліга Янсоне.

Експерти: Будуть і втрати, але здобутків буде більше

Економічні експерти позитивно оцінюють проведення нової територіально-адміністративної реформи в країні.

Однак, на думку економіста Улдіса Осіса, позитивні результати спостерігатимуться лише через декілька років.

«Деякі самоврядні громади вважають, що реформа несе втрати. Так, протягом найближчих двох років окремі з них зазнають цих втрат, але в довгостроковій перспективі загалом для Латвії та для об’єднаних повітів реформа, безумовно, матиме позитивні наслідки», – зазначив він.

Запропонований варіант територіально-адміністративного розподілу Латвії не остаточний. У місцевих самоврядувань є ще час до кінця цього року добровільно об’єднуватися у повіти.

«Жодна територіальна мапа не є вічною. Це мінливий історичний процес. Це не перша і не остання мапа, яку уряд може затвердити», – наголосив Прем’єр-міністр Латвії Айґарс Калвітіс.
XS
SM
MD
LG