Доступність посилання

ТОП новини

Фонтан замість стадіону


Юлія Рацибарська Дніпропетровщина, 13 вересня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Цими вихідними Дніпропетровськ відзначатиме День народження міста. Святкові заходи триватимуть тільки просто неба. Стадіон, на якому збирались приймати «Євро-2012», до дня міста збудувати не встигли, хоча обіцяли. Натомість відкриють інший об’єкт, яким збираються хвалитись перед гостями Чемпіонату, – відновлену Набережну. А ще на мешканців чекає новий об’єкт, яким уже нікого не здивуєш, – фонтан.

"Музичний" фонтан
Біля Музичного фонтану в «серці» Дніпропетровська, біля Оперного, – улюблене місце відпочинку тінейджерів та молоді.

Загалом у центральній частині міста, крім цього, є ще кілька десятків фонтанів – у парках, на площах і навіть у торговельних центрах – як грибів після дощу. По одному чи навіть по два їх відкривають чи не на кожне свято.

Завтрашній день міста теж не буде винятком. Мешканцям знову подарують фонтан – «Святковий», на Набережній.

За невгамовну пристрасть до штучних водограїв міського голову Івана Куліченка у пресі вже прозвали «мером фонтанів», а сам Дніпропетровськ – «містом фонтанів». Керівника таке прізвисько дуже дратує, більше йому подобається «найфутбольніший» та «найтеатральніший мер», як його теж звуть місцеві газети.

Новий фонтан буде останнім

Що ж до фонтанів, Іван Куліченко запевняє: цей буде останнім, підхожих місць уже більше не лишилось. Але новий фонтан вирішили спорудити не задля примхи, а через безвихідь, каже Іван Куліченко.

«Фонтан – не грандіозна споруда. Особливо нічим він відрізнятись не буде: круглий басейн, обкладений гранітом, і куля, з якої струменить вода. Архітектори ухвалили це рішення, бо пряма Набережна в цьому місці якраз викривляється. Мала бути домінуюча точка. Розглядали різні варіанти, пам’ятник чи щось іще. Вирішили, що це буде фонтан», – пояснює міський голова.

Фонтан "Білий Лебідь"
Справді, спорудження пам’ятників та скульптур у Дніпропетровську – справа невдячна: досить згадати конфлікт навколо пам’ятника Святій Катерині, який встановила Українська православна церква на фронтоні своєї будівлі, чи пам’ятника «сучасному бізнесменові» – його без дозволу влади поставили на одному з бульварів.

Недешево, зате приємно

А втім, дніпропетровські фонтани – об’єкт недешевий. Утримання кожного обходиться місту приблизно в півмільйона на рік. Крім того, для обслуговування водограїв створили ціле комунальне підприємство.

Процедура передачі нових фонтанів на його баланс досить тривала, бувають і проблеми з розрахунками за електрику. Отож часто у Дніпропетровську водограї змовкають на цілі тижні.

Фонтан у парку ім. Т.Г. Шевченка
Однак самі дніпропетровці до цього вже звикли і проти своїх фонтанів нічого не мають: «І красивіше, і приємніше. Наше місто має ж чимось виділятись, хоча б фонтанами. А дешевого зараз нічого немає. Але так приємніше погуляти і дітям, і молоді, і нам, старим».

Але є й ті, хто волів би більше зелені, а не води: «Те, що відкривають новий фонтан, звичайно, непогано, але краще б більше дерев садили. Часто замість дерев постають нові торговельні комплекси».
XS
SM
MD
LG