"Музичний" фонтан
Загалом у центральній частині міста, крім цього, є ще кілька десятків фонтанів – у парках, на площах і навіть у торговельних центрах – як грибів після дощу. По одному чи навіть по два їх відкривають чи не на кожне свято.
Завтрашній день міста теж не буде винятком. Мешканцям знову подарують фонтан – «Святковий», на Набережній.
За невгамовну пристрасть до штучних водограїв міського голову Івана Куліченка у пресі вже прозвали «мером фонтанів», а сам Дніпропетровськ – «містом фонтанів». Керівника таке прізвисько дуже дратує, більше йому подобається «найфутбольніший» та «найтеатральніший мер», як його теж звуть місцеві газети.
Новий фонтан буде останнім
Що ж до фонтанів, Іван Куліченко запевняє: цей буде останнім, підхожих місць уже більше не лишилось. Але новий фонтан вирішили спорудити не задля примхи, а через безвихідь, каже Іван Куліченко.
«Фонтан – не грандіозна споруда. Особливо нічим він відрізнятись не буде: круглий басейн, обкладений гранітом, і куля, з якої струменить вода. Архітектори ухвалили це рішення, бо пряма Набережна в цьому місці якраз викривляється. Мала бути домінуюча точка. Розглядали різні варіанти, пам’ятник чи щось іще. Вирішили, що це буде фонтан», – пояснює міський голова.
Фонтан "Білий Лебідь"
Недешево, зате приємно
А втім, дніпропетровські фонтани – об’єкт недешевий. Утримання кожного обходиться місту приблизно в півмільйона на рік. Крім того, для обслуговування водограїв створили ціле комунальне підприємство.
Процедура передачі нових фонтанів на його баланс досить тривала, бувають і проблеми з розрахунками за електрику. Отож часто у Дніпропетровську водограї змовкають на цілі тижні.
Фонтан у парку ім. Т.Г. Шевченка
Але є й ті, хто волів би більше зелені, а не води: «Те, що відкривають новий фонтан, звичайно, непогано, але краще б більше дерев садили. Часто замість дерев постають нові торговельні комплекси».