Доступність посилання

ТОП новини

У боротьбі за ісламські традиції Іран накинувся на собак та їхніх власників


Дар’я Марченко Київ, 17 вересня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – В Ірані триває боротьба проти «аморального та неісламського» способу життя. Влада країни вже арештувала низку людей, які в своєму одязі відійшли від традиційних елементів. Новим об’єктом переслідування стали власники собак та їхні домашні улюбленці, для яких у Тегерані створили спеціальну «в’язницю».

Уперше «собаче питання» постало в Ірані ще у 1976 році, коли він став ісламською державою, і з того часу воно неодноразово було темою дискусій можновладців.

Влада країни стверджує, що в ісламі собаки вважаються нечистими тваринами, а їхніх власників деякі консервативні релігійні діячі вважають «морально розпущеними». У минулому хазяї собак отримували попередження або сплачували штрафи.

Попри таку дискримінацію, останнім часом стало популярним заводити собак, особливо серед молоді Тегерана. Тож голова сил безпеки іранської столиці Ахмад Реза Радан видав наказ про заборону на прогулянки з цими тваринами в громадських місцях.

Власники собак виступають проти ініціативи місцевої влади Тегерана

Нещодавно жертвою нової ініціативи іранської влади стало цуценя Джесіка: її на 48 годин забрали до собачої в’язниці, але відпустили під заставу. Її власниця, 23-річна Банафші, процитувала поліції Аллаха, який у Корані говорить, що не створив нічого поганого у цьому світі.

«Вони відповіли: „Ми хочемо позбутись західної культури. Ви живете в ісламській країні, тож неправильно мати собаку. Чи ви не сповідуєте іслам? Чому Ваша родина дозволила вам мати собаку?“ Вони ображали мене, навіть сказали, що сподіваються, що мій собака помре. Я нічого не могла зробити, лише плакала. Ви не можете собі уявити глибину моєї образи», – згадує Банафші.

Деякі власники собак вважають наказ тегеранської поліції втручанням у приватне життя, інші радять владі радше сконцентрувати зусилля на економіці країни та інших важливіших питаннях.

Правозахисники не побачили в Корані заборони на утримання собак

Голова іранської спілки захисту тварин доктор Джавід Аледауд розповів, що умови у новій «в’язниці» для собак дуже погані і не пристосовані для тварин: за кількістю сміття та металобрухту вона радше нагадує звалище, а собак утримують у тісних клітках.

Секретар цієї організації Реза Джавальчі каже, що влада Ірану вважає утримання собак західною традицією.

«Оскільки утримання собак більш поширене на Заході, іранські посадовці вважають це символом західної цивілізації. Але це не аргумент! Якщо говорити про символи західної цивілізації, то, може, носіння чоловічих костюмів – теж західний стиль? Є речі, які стали частиною життя людини. Згідно з нашим дослідженням, іранські родини почали тримати собак для полювання і охорони задовго до того, як це поширилось на Заході».

Минулого місяця у Тегерані арештували молодика за розповсюдження об’яв про загубленого собаку. Місцева поліція стверджує, що вони поширюють гріх, закликаючи людей заводити собак.

За словами правозахисників, в іранському законодавстві не існує жодної заборони на утримання собак як домашніх тварин. Це, однак, не розраджує ані сотні собак, які перебувають у «в’язниці», ані їхніх господарів, які чекають на повернення своїх улюбленців.
XS
SM
MD
LG