Доступність посилання

ТОП новини

Європейська преса про результати парламентських виборів у Греції


Олекса Семенченко Лондон, 17 вересня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Консервативна партія «Нова демократія» перемогла на парламентських виборах, що відбулися в неділю у Греції. Цій події приділяє чимало уваги європейська преса, яка відзначає також зростання екстремістських настроїв у Греції, що вилилися у проходження до парламенту крайніх правих і крайніх лівих сил.

Костас Караманліс
Перемогу партії «Нова демократія» прем''єр-міністра Костаса Караманліса багато оглядачів сприймають як несподіванку. Адже уряд в останні тижні гостро критикували за погану організацію протидії вбивчим пожежам, що сталися у серпні на історичному півострові Пелопонез. Європейські видання також занепокоєні проходженням до парламенту націоналістичної, антиімміграційної і ксенофобської партії «Лаос» («Народ»), якій вдалося подолати 3-відсотковий бар’єр.

Зокрема, грецька газета Тo Еthnos зауважує, що вибори стали «великою поразкою для партії «ПАСОК». Грецька соціалістична партія проходить через безпрецедентну стадію внутрішньої кризи. Громадяни Греції знову обрали консервативний уряд, незважаючи на фінансові скандали та вбивчі пожежі у серпні. Партія «ПАСОК» шокована. Ця історична партія, що дала грекам нову надію 1981 року завдяки її лідеру Андреасові Папандреу, тепер приваблює лише розчарований електорат. А дехто наважився проголосувати за більш консервативні партії, зокрема комуністичну, що виграла від голосів молоді внаслідок торішніх студентських заворушень. Інші, крайні праві, вперше потрапили до парламенту. Цей чинник важливий, зокрема у світлі дипломатичних стосунків із сусідами, такими як Македонія та Туреччина».

Британська Independent теж пише про потрапляння до парламенту крайніх правих: «Результати вказують, що громадське обурення рівнем протидії пожежам підштовхнуло багатьох виборців до менших партій. Зокрема, це збільшило підтримку партії «Лаос» із її сумішшю націоналістичної, ксенофобської та популістської риторики… Це… значна зміна в політиці країни, адже вперше за останні 30 років і вдруге в історії сучасної Греції крайні праві отримали місця у парламенті».

А німецька Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung окреслює завдання, що стоїть перед прем''єром Костасом Караманлісом у другу каденцію на цій посаді: «У наступні роки він муситиме реформувати напівзруйновану пенсійну систему країни. У Греції існує майже 200 різних пенсійних фондів: таксисти, прибиральники сміття та журналісти – всі мають свої окремі фонди. Багато з них є не ефективними. Та навіть дехто з тих, котрі голосували за нього, сумніваються, що Караманліс матиме сміливість здійснити зміни і залишитися у грецькій історії як Костас-реформатор».
XS
SM
MD
LG