Доступність посилання

ТОП новини

Україна переймає досвід Угорщини у сфері економіки та фінансів


Василь Плоскіна Угорщина, 17 вересня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Сьогодні у Будапешті розпочалася науково-практична конференція під назвою «Від валютно-фінансової стабілізації до економічного зростання: досвід Угорщини, уроки для України», яка триватиме до 19 вересня. Крім українських та угорських економістів у роботі конференції також беруть участь урядовці з ключових міністерств обох країн.


Радіо Свобода мало можливість поспілкуватися з деякими учасниками будапештської конференції. Серед них була і Тетяна Єфіменко, заступник міністра фінансів України.

Радіо Свобода: Чим для України може бути цікавий угорський досвід?

Т.Є.: «Хочу сказати, що інтерес до економічних процесів у наших двох країнах є взаємний. У кожної держави є цікаві набутки в умовах ринку. Не слід забувати також, що поряд зі структуризацією ринку, у нас у процесі демократизації формуються і політичні еліти. Одне з нагальних завдань вчених, урядів та суспільства полягає в тому, щоб не допустити, щоб політика руйнувала економіку. Слід, щоб політичні процеси всіляко підкріплювали розвиток економіки. На цій конференції якраз і йтиме про це мова. Тут зібралися науковці та фахівці міністерств фінансів обох країн.

Зустріч ця не випадкова, оскільки організована вона в рамках плану спільних дій між угорським та українським урядами. Нам дуже важливо зараз почути тверезі думки економічних фахівців про те, як діють і в якому напрямку рухаються зараз економіки наших країн. Для України дуже важливо ознайомитись із угорським досвідом вступу до Всесвітньої торгової організації. Крім того, нас цікавлять сучасні стандарти державного управління в рамках Євросоюзу, зміна законодавчої бази та багато інших тем, на які ми почули або ще почуємо відповіді наших шановних угорських колег».

«Наші проблеми і труднощі багато в чому є спільними»

А професор Міхай Шімаї, академік Інституту світової економіки Угорської академії наук, у розмові з Радіо Свобода» сказав: «Передусім ми є сусідами, отож важить та обставина, чи здатні ми засвоювати уроки зі спільних помилок. Не слід забувати, що обидві держави в економічному розвитку досягли середніх результатів – наші проблеми і труднощі багато в чому є спільними, які іноді межують з однаковими ризиками. Передусім йдеться про велику поки що закритість обох економік перед розвиненішими державами. Які причини цьому? Насамперед економічні та суспільні...

Угорщина та Україна здійснюють непростий перехід від економік планово-адміністративного типу до вільного ринку, в перебігу цього процесу виникають нові ускладнення... Тут ми зібралися для того, щоб спробувати знайти способи розв’язання цих проблем. У цьому плані угорці йдуть трохи попереду українців, тому наш досвід може виявитися вельми корисним для України. Є ще один важливий чинник – спільна економічна співпраця. Це питання надзвичайно важливе для усіх нас».
XS
SM
MD
LG