Доступність посилання

ТОП новини

Віктор Ющенко сподівається, що причетних до його отруєння депортують з Росії в Україну


«Цi люди вiдомi. Навiть вiдомо, за деякою iнформацiєю, їх мiсце знаходження, де вони отримують зарплату... Цi послуги може надати українська сторона правоохоронцям, в тому числі Російської Федерації, для того, щоб ці люди були депортовані до України – хто є громадянами України, – а там, де вони отримали росiйськi паспорти, тому що вони дуже цього хотiли – провести вiдповiднi слiдчi дiї...», – заявив Президент України у середу на прес-конференції. Він також зазначив, що не має інформації про відповідь Москви на запит щодо його отруєння. Раніше цього ж дня в Москві повідомили, що відповіли на запит Києва в справі про отруєння Віктора Ющенка, але не сказали про зміст відповіді.


«Цi люди вiдомi. Навiть вiдомо, за деякою iнформацiєю, їх мiсце знаходження, де вони отримують зарплату. Цi послуги може надати українська сторона правоохоронцям, в тому числі Російської Федерації, для того, щоб ці люди були депортовані до України – хто є громадянами України, – а там, де вони отримали росiйськi паспорти, тому що вони дуже цього хотiли – провести вiдповiднi слiдчi дiї. Для мене не є секретом, коли це зроблено і ким це зроблено. І тому не дарма цих людей немає в Україні. Безумовно, за цими людьми стоять інші фігури. Про цю тему я хотів би зараз не говорити. Повинно бути завершено слідство», – заявив Президент України у середу на прес-конференції.

Віктор Ющенко також зазначив, що не має інформації про відповідь Москви на запит щодо його отруєння: «Ні, мені це не відомо. Мені відомо лише, що група співробітників із української прокуратури має виїхати до Російської Федерації. І начебто Генеральна прокуратура Росії може дати якусь корисну інформацію з цього приводу».

Раніше цього ж дня в Москві повідомили, що відповіли на запит Києва в справі про отруєння Віктора Ющенка, але не сказали про зміст відповіді.

Генеральна прокуратура Росії надіслала відповідь українським колегам на їхній запит про правову допомогу в розслідуванні справи про отруєння нинішнього Президента Україна, повідомила з Москви низка російських агентств, цитуючи неназваного чільного представника Генпрокуратури Росії.

Представник російської генпрокуратури заявив, що спільна робота з українською стороною в цій справі відбувається «в конструктивному і діловому дусі», і закликав «не політизувати так звану справу Ющенка».

Коментуючи заяви про те, що російська сторона відмовляється видати підозрюваних у цій справі, він також заявив російському агентству «Інтерфакс»: «Жодного запиту з Києва про екстрадицію яких-небудь осіб у цій справі до Генпрокуратури Росії не надходило, i відповідно відповіді з цього питання не було».

Тиждень тому заступник голови Секретаріату Президента України Олександр Чалий заявив, що «найближчим часом» у Росії працюватиме українсько-російська експертна група у справі отруєння Віктора Ющенка. За його словами, домовленостей із Генпрокуратурою Росії досягли після того, як Президент України публічно звинуватив Росію у блокуванні слідства.

Тим часом Генеральна прокуратура України тоді ж повідомила, що Росія погодилася надати на аналіз зразки діоксину свого виробництва.

По тому в Росії уточнили, що самі досліджуватимуть свої зразки діоксину на прохання Києва, але Україні їх на дослідження не нададуть.

І все ж у Генеральній прокуратурі України сподіваються, що за згодою російської сторони порівняльний аналіз зразків діоксину в рамках розслідування справи про отруєння Президента Віктора Ющенка буде проведено в Україні.

Згiдно з українським законодавством, така експертиза має проводитися в Українi – лише в такому випадку її результати будуть доказом у справi, зазначили в Генпрокуратурі. Й тому українська сторона просить росiйських колег превезти зразки дiоксину для їх вивчення в Україну.

Раніше у повідомленні Генпрокуратури України мовилося, що 12 вересня вона отримала згоду Генпрокуратури Росії на свій запит про таке дослідження, який українська сторона надіслала в грудні минулого року.

Водночас у Генеральній прокуратурі Росії заявили, що отримали таке звернення від України 7 вересня, навела слова чергового прокурора в Москві газета «Комерсант-Україна».

11 вересня Віктор Ющенко повторив, що Росія гальмує розслідування справи про його отруєння у 2004 році.

«Зроблений аналіз діоксину з усіх лабораторій світу, крім російської. Сподіваємось, що в майбутньому будуть зроблені ці дослідження. Ті три чоловіки, які найбільш потрібні для слідства, сьогодні перебувають у Росії. На запит Генеральної прокуратури, в тому числі й грудневий, який я особисто передав і попросив Президента Росії надати всіляку допомогу, щоб ці люди постали перед українським слідством, поки що відповіді немає», – сказав Ющенко.

Напередодні він заявив про це саме в інтерв’ю низці провідних західних видань.

Після отруєння у вересні 2004 року тодішнього кандидата на Президента Віктора Ющенка встановили, що його отруїли одним із різновидів високоотруйної сполуки – діоксину.

Це викликало не підтверджені досі припущення про можливу причетність Кремля. Москва таку причетність відкидає.

Матеріали до теми:

• Генпрокуратура України: Росія погодилася надати на аналіз зразки діоксину свого виробництва для розслідування справи про отруєння Віктора Ющенка • Найближчим часом у Росії працюватиме українсько-російська експертна група у справі отруєння Віктора Ющенка – Секретаріат Президента • Після закінчення слідства щодо отруєння Віктора Ющенка стане відомою роль деяких українських політиків у цій справі • Віктор Ющенко заявляє, що Росія блокує розслідування його отруєння

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG