Доступність посилання

ТОП новини

«Російський бойкот» українських виборів у Криму


Володимир Притула Сімферополь, 19 вересня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – «Російський бойкот» українських виборів у Криму. Сьогодні низка проросійських організацій Криму закликали кримчан бойкотувати позачергові парламентські вибори. Вони стверджують, що усі партії в Україні обманюють росіян Криму своєю проросійською риторикою.

Кілька сотень прихильників Національного фронту «Севастополь-Крим-Росія» пройшлися центральними вулицями Сімферополя
«Ми оголошуємо російський бойкот виборам українських панів-олігархів! Бойкот!» - кілька сотень прихильників Національного фронту «Севастополь-Крим-Росія» пройшлися центральними вулицями Сімферополя до Верховної Ради автономії, де заявили, що закликатимуть кримчан, насамперед етнічних росіян, бойкотувати парламентські вибори в Україні. На їхню думку, жодна з українських політичних партій не представляє інтереси російського населення України: «Нас із вами обдурюють! Думайте самі, чи йти на ці вибори і бути виборчою біомасою, чи залишитися вдома!»

За словами лідера Національного фронту Сергія Шувайникова, на заклик до бойкоту може відгукнутися близько 30-40% кримчан, які розчарувалися у Партії регіонів, Компартії і ПСПУ Наталі Вітренко. Ті, мовляв, тільки й експлуатують проросійські лозунги, як, наприклад, чергову тему референдуму про державний статус російської мови.

Учасники ходи
Водночас представники згаданих партій називають Сергія Шувайникова «провокатором» і стверджують, що цю акцію фінансують суперники Партії регіонів: «Чим менше росіян і російськокультурних громадян проголосує за Януковича і Партію регіонів, тим більше шансів у Ющенка і Тимошенко. Тому давайте проскандуємо: ганьба наймитам Тимошенко!», - під стінами кримського парламенту також зібралися прихильники «регіоналів», які підтримали ідею референдуму про державний статус російської мови.

Безпартійна пенсіонерка Ніна Палаш проти мовних спекуляцій
Втім, не всіх, хто прийшов на мітинги, хвилювала мовна проблема. Безпартійна пенсіонерка Ніна Палаш розчарована, бо йшла мітингувати за підняття пенсій: «Ніде, жодного лозунгу немає про те, що ми отримуємо мінімальні пенсії і зарплати. І ми хочемо їсти, а не тої чи іншої мови. Мови треба знати різні, як наші козаки, які знали по 16 мов і говорили з кожним народом його мовою...».
XS
SM
MD
LG