Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко сподівається, що людей, які причетні до його отруєння, депортують з Росії до України


Тетяна Ярмощук Київ, 19 вересня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Сьогодні Віктор Ющенко вийшов до журналістів. Президент запевняв, що ініціюватиме скасування мораторію на продаж землі. Висловлював переконання, що вибори керівників областей, про ймовірність чого говорить Партія регіонів, посилять хаос у владних структурах. Ну, а найгарячішою темою прес-конференції, стала тема отруєння Віктора Ющенка.

Віктор Ющенко
Сьогодні низка російських агентств, цитуючи неназваного представника Генеральної прокуратури Росії повідомила, що Москва відповіла на запит Києва у справі про отруєння Віктора Ющенка. Втім, український Президент заявив, що йому з цього приводу нічого не відомо. За його словами, для проведення слідчих дій до Росії мають виїхати представники української Генпрокуратури. Віктор Ющенко висловив також сподівання, що людей, які причетні до його отруєння, депортують з Росії до України:

«Цi люди вiдомi. Навiть вiдомо, за деякою iнформацiєю, їх мiсце знаходження, де вони отримують зарплату. Цi послуги може надати українська сторона правоохоронцям, в тому числі Російської Федерації, для того, щоб ці люди були депортовані до України - хто є громадянами України, - а там, де вони отримали росiйськi паспорти, тому що вони дуже цього хотiли - провести вiдповiднi слiдчi дiї. Для мене не є секретом коли це зроблено і ким це зроблено. І тому не дарма цих людей немає в Україні. Безумовно, за цими людьми стоять інші фігури. Про цю тему я хотів би зараз не говорити. Повинно бути завершено слідство».

Екс-керівникові СБУ Ігорю Смешку, навпаки, в цій справі мало що зрозуміло. Він каже, що без належно оформленої судово-медичної експертизи взагалі важко про щось говорити. В сьогоднішньому інтерв’ю Радіо Свобода він заявив, що версія отруєння під час вечері 5 вересня є тупіковою. Більше того, встановити час попадання отрути в організм, зараз неможливо:

«Зараз, з втратою часу, коли маємо справу з діоксаном і якщо рік не проводилися процесуально-правильно дослідження, встановити час попадання отрути неможливо. Якщо якась людина візьме на себе сміливість і підпишеться, що це можливо, я вам гарантую, що її потрібно подавати на нобелівську премію». Розслідування справи про отруєння Віктора Ющенка не вигідне нікому, переконаний політичний експерт Артем Біденко:

«Усім сторонам вигідно мати додаткову можливість для піару. Затягування цього питання найбільш вигідне «Нашій Україні», оскільки це можливість показати, що їхні конкуренти, їхні супротивники нічого не роблять, ставлять палки в колеса. І це вигідно показувати впродовж років. Так само з іншого боку, однозначно не може бути бажання сприяти розслідуванню цієї справи, я маю на увазі сторону, яка могла бути причетна, не залежно від того, хто це, чи Росія, чи якісь внутрішні загрози. Бо, зрозуміло, ніхто не хоче постраждати».

Більшість резонансних справ блокується, оскільки у них зацікавлено багато відомих політиків, вважає політолог Андрій Єрмолаєв:

«На сьогоднішній день трагедія з Віктором Андрійовичем є лише елементом політесу, елементом передвиборчої кампанії. Оскільки знову ж таки не ставиться ключове питання: хто, з якою метою, і з яким задумом? Інструментальна частина: виконавці, технології, це справа для спец органів, і немає сенсу викидати її в публічну сферу, оскільки це вже є елементом спекуляції».

Раніше Віктор Ющенко звинуватив Москву у блокуванні розслідування справи про його отруєння. Оскільки з трьох країн, у яких виробляють діоксин, що виявили у тілі тоді ще кандидата в Президенти, лише Росія не надала своїх зразків для експертизи.

Віктора Ющенка отруїли у вересні 2004 року, у період президентської кампанії. Він стверджував, що став почуватися погано після вечері на дачі тодішнього заступника голови СБУ Володимира Сацюка. Після «помаранчевої революції» Сацюк виїхав до Росії. Він стверджує, що не причетний до цієї справи. Деякі фахівці припускають, що Ющенка отруїли одним із різновидів високоотруйної сполуки – діоксином. Це викликало не підтверджені досі припущення про можливу причетність Кремля. Москва таку причетність відкидають.
XS
SM
MD
LG