Доступність посилання

ТОП новини

Генпрокуратура Росії заявляє, що українські колеги не просили про екстрадицію будь-кого у зв’язку зі справою про отруєння Віктора Ющенка


«Українська сторона в цій справі до нас не зверталася з жодними запитами, які стосувалися б екстрадиції чи депортації будь-яких осіб», – заявив заступник генерального прокурора Росії Александр Звяґінцев російському агентству «Інтерфакс». За його словами, він обговорював це питання з українськими колегами в Києві 12 вересня, і «вони підтвердили, що таке питання перед російськими правоохоронними органами не порушується», – сказав Звяґінцев. Учора Президент Віктор Ющенко висловив сподівання, що причетних до його отруєння депортують із Росії в Україну.

«Українська сторона в цій справі до нас не зверталася з жодними запитами, які стосувалися б екстрадиції чи депортації будь-яких осіб», – заявив заступник генерального прокурора Росії Александр Звяґінцев російському агентству «Інтерфакс».

За його словами, він обговорював це питання з українськими колегами в Києві 12 вересня, і «вони підтвердили, що таке питання перед російськими правоохоронними органами не порушується», – сказав Звяґінцев.

Учора Президент Віктор Ющенко висловив сподівання, що причетних до його отруєння депортують із Росії в Україну.

«Ці люди відомі. Навіть відомо, за деякою інформацією, їхнє місце перебування, де вони отримують зарплату. Ці послуги може надати українська сторона правоохоронцям, у тому числі Російської Федерації, для того, щоб ці люди були депортовані до України – хто є громадянами України, – а там, де вони отримали російські паспорти, тому що вони дуже цього хотіли, – провести відповідні слідчі дії. Для мене не є секретом, коли це зроблено і ким це зроблено. І тому недарма цих людей немає в Україні. Безумовно, за цими людьми стоять інші фігури. Про цю тему я хотів би зараз не говорити. Повинно бути завершено слідство», – заявив Президент України в середу на прес-конференції.

Віктор Ющенко також зазначив, що не має інформації про відповідь Москви на запит щодо його отруєння.

«Мені відомо лише, що група співробітників із української прокуратури має виїхати до Російської Федерації. І начебто Генеральна прокуратура Росії може дати якусь корисну інформацію з цього приводу», – сказав Президент.

Раніше в середу в Москві повідомили, що відповіли на запит Києва в справі про отруєння Віктора Ющенка, але не сказали про зміст відповіді.

Генеральна прокуратура Росії надіслала відповідь українським колегам на їхній запит про правову допомогу в розслідуванні справи про отруєння нинішнього Президента Україна, повідомила з Москви низка російських агентств, цитуючи неназваного чільного представника Генпрокуратури Росії.

При цьому цей представник не уточнив змісту документа, який надіслали до Києва.

Водночас у Генеральній прокуратурі України в середу висловили сподівання, що за згодою російської сторони порівняльний аналіз зразків діоксину в рамках розслідування справи про отруєння Президента Віктора Ющенка все-таки буде проведено в Україні.

Згідно з українським законодавством, така експертиза має проводитися в Україні – лише в такому разі її результати будуть доказом у справі, зазначили в Генпрокуратурі України. І тому українська сторона просить російських колег привезти зразки дiоксину для їхнього вивчення до Україну.

Раніше у повідомленні Генпрокуратури України мовилося, що 12 вересня вона отримала згоду Генпрокуратури Росії на свій запит про таке дослідження, який українська сторона надіслала в грудні минулого року.

При цьому в Генеральній прокуратурі Росії заявили, що отримали таке звернення від України 7 вересня, навела слова чергового прокурора в Москві газета «Комерсант-Україна».

Тоді ж Генеральна прокуратура України повідомляла, що Росія погодилася надати на аналіз зразки діоксину свого виробництва.

Але по тому в Росії уточнили, що самі досліджуватимуть свої зразки діоксину на прохання Києва, але Україні їх на дослідження не нададуть.

11 вересня Віктор Ющенко повторив, що Росія гальмує розслідування справи про його отруєння у 2004 році.

«Зроблений аналіз діоксину з усіх лабораторій світу, крім російської. Сподіваємось, що в майбутньому будуть зроблені ці дослідження. Ті три чоловіки, які найбільш потрібні для слідства, сьогодні перебувають у Росії. На запит Генеральної прокуратури, в тому числі й грудневий, який я особисто передав і попросив Президента Росії надати всіляку допомогу, щоб ці люди постали перед українським слідством, поки що відповіді немає», – сказав Ющенко.

Напередодні він заявив про це саме в інтерв’ю низці провідних західних видань.

Після отруєння у вересні 2004 року тодішнього кандидата на Президента Віктора Ющенка встановили, що його отруїли одним із різновидів високоотруйної сполуки – діоксину.

Це викликало не підтверджені досі припущення про можливу причетність Кремля. Москва таку причетність відкидає.

Матеріали до теми:

• Президент Віктор Ющенко сподівається, що причетних до його отруєння депортують із Росії в Україну • Генпрокуратура України: Росія погодилася надати на аналіз зразки діоксину свого виробництва для розслідування справи про отруєння Віктора Ющенка • Найближчим часом у Росії працюватиме українсько-російська експертна група у справі отруєння Віктора Ющенка – Секретаріат Президента • Після закінчення слідства щодо отруєння Віктора Ющенка стане відомою роль деяких українських політиків у цій справі • Віктор Ющенко заявляє, що Росія блокує розслідування його отруєння

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG