Доступність посилання

ТОП новини

Голова ПАРЄ Рене ван дер Лінден: в Естонії фашизму нема


Людмила Пилип Рига, 20 вересня 2007 (RadioSvoboda.Ua) - Візитом до Естонії розпочалося Балтійське турне голови Парламентської Асамблеї Ради Європи Рене Ван дер Ліндена. Під час перебування в країнах Балтії голова ПАРЕ має намір обговорити роль Ради Європи в поширенні загальних цінностей людини та демократії, створення нових роздільних ліній в Європі та проблеми національних менших в Естонії та Латвії, на що особливу увагу ПАРЄ привертає Росія.

Рене Ван дер Лінден
В Естонії Рене Ван дер Ліндена цікавили питання порушення прав людини, про які говориться в рапорті міжнародної правозахисної організації Amnesty International. Керівник Ради Європи зустрівся з президентом Томасом Хендріком Ільвесом, міністрами та депутатами естонського парламенту, а також з представниками національних меншин країни та захисниками прав людини.

За результатами переговорів Рене Ван дер Лінден зазначив: «Є деякі речі, які слід змінити. Це доступ до громадської роботи та статус мови. Я знаю, в цій сфері є покращення, і міністр закордонних справ обіцяв і надалі сприяти цьому. Один із аспектів – це те, що вчителі російських шкіл обов’язково повинні знати естонську мову».

Голова Ради Європи наголосив, що в Естонії немає фашизму. Рене Ван дер Лінден також повідомив, що висловлена ним раніше критика щодо проведення в Естонії військово-спортивної гри Erna пов"язана з листом, надісланим йому з Ізраїлю. Керівник ПАРЕ не піддає сумніву компетентність уряду Естонії під час квітневих подій, пов’язаних з перенесенням монументу Бронзовому солдатові, однак вважає, що для уникнення конфлікту слід було не поспішати з цим кроком.

Натомість Рене ван дер Лінден рекомендував уряду Естонії прискорити процес надання громадянства та акцентував увагу на важливості діалогу влади з національними меншинами.

У рамках візиту Рене Ван дер Ліндена до Естонії відбулась презентація Палати представників національних меншин країни. Голова правління Палати Рафік Григорян наголосив на важливості сприйняття багатокультурності естонського суспільства як значного ресурсу розвитку Естонської Республіки.

«Ми відкриті до діалогу з усіма політичними партіями, усіма інституціями влади, усіма тими, хто зацікавлений у повноправному співробітництві і прагне досягнути в нашій країні консенсусу та розуміння у багатонаціональному суспільстві», - зазначив Рафік Григорян.

21-22 вересня Рене Ван дер Лінден перебуватиме в Латвії. Завершиться Балтійське турне керівника ПАРЄ в Литві 24 вересня.
XS
SM
MD
LG