Доступність посилання

ТОП новини

Чи вистачає в Закарпатті обладнання в дитячих лікарнях?


Надія Петрів Ужгород, 20 вересня 2007 (RadioSvoboda.Ua) - В операційній зі скальпелем в руках, але без електроенергії. Саме в такому скрутному становищі опинилися днями лікарі Ужгородського перинатального центру. Про те, що обладнання в лікарнях не вистачає, спеціалісти говорять, але не сподіваються, що ці проблеми скоро вирішать. Сьогодні їм певною мірою пощастило.


Вісім годин без електроенергії. Для звичайної людини в побуті це нелегко, але як бути, коли на чверть доби без електроенергії залишається лікарня? Такий випадок днями стався в Ужгороді. До операційної з підозрою на гострий апендицит завезли маленьку дівчинку — і тут вимкнули світло. Запасна лінія струму чомусь не ввімкнулася, а генератора не те, що в цій лікарні, а навіть у обласній немає. Дівчинку вже й не оперували, лише за допомогою припасених свічок поставили крапельницю. Те, що пережила її мама, 38-річна Марія, важко описати. Тим більше, що подібних історій за ці 8 годин почула багато. Каже Марія:

«При цьому один із дитячих хірургів розповідав, як йому якось довелося 40 хвилин стояти зі скальпелем над дитиною з розрізаним животом і чекати, ввімкнуть чи ні світло…»

Обласна влада каже, ще кілька років тому в лікарнях, траплялося, навіть термометрів не вистачало. Останніми роками дитячі відділення почали відроджувати, торік в обласній дитячій лікарні відкрили відділення недоношених дітей, відновили дитячу реанімацію. Але проблем ще багато, каже начальник обласного управління охорони здоров’я Михайло Турянчик:

«Це ті речі, якими володіє Європа, ми цим не володіємо. Приміром, працює у нас гуманітарний комп’ютерний томограф, але він застарілий».

Головний лікар Закарпатської обласної дитячої лікарні Єлизавета Біров називає те, чим конче необхідно забезпечити закарпатських педіатрів:

«Конче необхідно нам мати кисневий концентратор для відділення реанімації новонароджених. На сьогодні забезпечення кисню отримуємо з балонів. Нам потрібна централізована подача, розводка. Це досить серйозні кошти. Починається її стартова ціна від 150 тисяч гривень.»

Сьогодні ж дитячі лікарі Закарпаття святкують: таке омріяне сучасне обладнання вони бодай частково, але отримають. Голова наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» Катерина Ющенко привезла до Закарпаття апарат штучної вентиляції легенів, пересувний рентгенапарат, дитячі ліжечка та ще купу іншого обладнання загалом на мільйон гривень.
XS
SM
MD
LG