Доступність посилання

ТОП новини

ООН прагне збільшити допомогу Іраку, однак це зробити нелегко


Петро Кагуй Прага, 24 вересня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Про перспективу розширення місії Організації Об’єднаних Націй в Іраку йшлося на засіданні високого рівня у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку. У ньому взяли участь члени Ради безпеки та представники восьми сусідніх з Іраком країн. Засідання відбулося за зачиненими дверима під головуванням Генсека ООН Пана Ґі Муна та Прем’єр-міністра Іраку Нурі аль-Малікі.

Пан Ґі Мун заявив, що ООН готова розширювати свою участь у відновленні Іраку, однак спершу, там повинні покращитися умови безпеки.

«Ситуація з безпекою в Іраку й далі нестабільна, але я сподіваюся, що найближчим часом вона покращиться. Звичайно, сили коаліції та іракська влада вже багато зробили для нормалізації обстановки, однак попереду ще багато роботи. Сусідні з Іраком держави виступають за активнішу участь ООН у зміцненні співпраці в регіоні. Особливу увагу, на їхню думку, потрібно приділити охороні кордонів. Усі погоджуються з тим, що світова спільнота не повинна відвертатися від Іраку чи легковажити з ним. Його стабільність – наше спільне завдання», – заявив Генеральний секретар ООН.

Місія ООН в Іраку була суттєво скорочена після того, як у серпні 2003 року бойовики підірвали біля будівлі ООН у Багдаді вантажівку, наповнену вибухівкою. У результаті теракту загинули 22 особи, у тому числі спецпредставник ООН Сержіо Віейра де Мелло.

США за розширення ролі ООН в Іраку

Прем’єр-міністр Іраку не втрачає оптимізму. Після засідання у штаб-квартирі ООН Нурі аль-Малікі зазначив: «Що стосується економічної, соціальної і політичної ситуації в Іраку, то усі висловили підтримку іракському уряду – уряду, який прагне провести реформи. Усі підтримують ідею національного примирення, єдиного шляху встановлення миру, безпеки і стабільності в Іраку».

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун на прес-конференції підтвердив, що нині розглядають можливість відкриття офісу ООН також у Басрі (на півдні Іраку). При цьому він знову наголосив, що Організація Об’єднаних Націй ретельно вивчить ситуацію, перш ніж збільшувати кількість своїх співробітників.

На розширенні ролі ООН у відновлені Іраку наполягають Сполучені Штати.
XS
SM
MD
LG