Доступність посилання

ТОП новини

У Луганську в списках виборців виявили понад 400 людей старіших 100 років


Ярослав Гребенюк Луганськ, 24 вересня 2007 (RadioSvoboda.Ua). – Перевірки списків виборців інколи дають неймовірні результати. Так нещодавно виявилось, що зіпсована екологія Донбасу для здоров’я корисніша, ніж гірське повітря Кавказу. Серед виборців у Луганську знайшлися особи віком до 122 років.


Неточності у виборчих списках виявляють не лише передвиборчі штаби політичних партій. Дехто з луганських виборців приходив на дільницю, щоб повідомити про помилки. Якість списків-2007 подекуди виявилась гіршою за списки двох попередніх виборів.

Цього разу спостерігачі у Луганську зафіксували чималу кількість довгожителів. Спостерігач виборчого округу №103 Євген Суглобов каже, що наразі зареєстровані сотні скарг дільничних комісій.Члени дільничних комісій перевіряють факти.

«Приходять люди, кажуть, що означені особи давно вже померли або ніколи у цій квартирі не мешкали. Був такий випадок: прописана людина віком 122 роки. Вона виявилася дівчиною, якій 22 роки – її двічі записали за її адресою, помінявши дату народження».

Подвійне включення виборців, неіснуючі будинки, довгожителі

Дослідження списків виборців обласним штабом блоку «Наша Україна–Народна самооборона» виявило цікаву закономірність. 300 виборців, які народились 1905-го року, з’явились на світ у один день!

Також штаб «НУНС» відзначає десятки випадків, коли один будинок включають до списків на двох дільницях. Є навіть такий приклад з цілим мікрорайоном №1.

Голова Луганського обласного виборчого штабу блоку «Наша Україна-Народна самооборона» Ілля Шевляк каже, що недбалість при такій кількості випадків викликає сумніви.

«Коли ми називаємо цифру 400 довгожителів, коли ми кажемо про 65 тисяч випадків подвійного включення однієї особи до списків виборців. Згоден, можуть бути такі неточності, але не в такій кількості!»

Більшість порушень є несуттєвими...

Наразі в управлінні СБУ в Луганській області відкрили телефонну «лінію довіри». Звернення поступають, інформацію СБУ передає до тервиборчкомів, а також вживає інших заходів «згідно з компетенцією».

Начальник управління СБУ в Луганській області Микола Погребицький стверджує: «Попри гучні заяви політиків щодо наявності чи підготовки масових фальсифікацій, більшість виявлених порушень залишаються дрібними або несуттєвими, і не містять складу кримінальних чи адміністративних правопорушень».

Спостерігачі також констатують: сукупна кількість фальсифікованих голосів (подвійне включення виборців, неіснуючі будинки, «довгожителі») сягає від 5 до 8 відсотків. При тому, що граничний рівень для опротестування й визнання фальсифікацій – 10 відсотків голосів. У штабі "НУНС" це пояснюють професійним підходом фальсифікаторів до своєї справи.
XS
SM
MD
LG