Доступність посилання

ТОП новини

У Варшаві почала роботу найбільша у Європі конференція ОБСЄ


Єва Поштар Варшава, 24 вересня 2007 р.(RadioSvoboda.Ua) — Близько тисячі міжнародних експертів, представників урядів, активістів товариств, які працюють над дотриманням прав людини, беруть участь y 12-й конференції ОБСЄ, яка у понеділок почалась у Варшаві і триватиме до 5 жовтня. Головна мета цього міжнародного зібрання — оцінка виконання зобов''язань, котрі прийняли 56 країн ОБСЄ у галузі прав людини та демократизації.

Під час конференції буде зроблено огляд дотримання міжнародною спільнотою основних зобов’язань, які взяли на себе держави ОБСЄ щодо свободи утворення організацій і товариств, свободи проведення демократичних виборів, дотримання прав людини при боротьбі з тероризмом. Цього року особливу увагу учасники варшавської конференції приділять ситуації етнічної групи ромів у Європі, дотриманню прав людини та боротьбі з дискримінацією.

Дискримінація проти ромів

Представник варшавського бюро ОБСЄ Анджей Мірга каже, що в рамках ОБСЄ питання расизму — це предмет посиленої уваги. На конференції був оприлюднений рапорт, частина якого стосується справ ромської меншості в Європі. У ньому представлений перелік подій, які вказують на те, що зараз у Європі посилюються явища расової дискримінації. Назагал це стосується іммігрантів та національних меншостей, але зокрема йдеться в документі про ромську меншину.

Ще до початку варшавської конференції ОБСЄ наштовхнулося на низку політичних проблем. Першою з них є те, що Казахстан, країна, яка, за оцінкою експертів, не дотримується прав людини, у 2009 році має очолити ОБСЄ . Члени казахської громади пікетували приміщення у Варшаві, де відбувається конференція. На їхню думку, доручати головування в ОБСЄ країні, де панує антидемократичний режим, є недопустимим. Це питання остаточно вирішуватиметься у листопаді. Згоду на головування Казахстану в ОБСЄ повинні дати всі держави-члени організації.

Польща не хоче спостерігачів ОБСЄ на своїх виборах

Великого резонансу під час першого дня варшавської конференції набула також заява речниці бюро ОБСЄ щодо відмови уряду Польщі дати запрошення спостерігачам ОБСЄ за парламентськими виборами в цій країні, що проходитимуть 21 жовтня. Речниця Урдур Ґуннарсдоттір була здивована поведінкою Польщі. Вона зауважила, що два роки тому на попередні парламентські вибори у Польщі таке запрошення спостерігачам ОБСЄ було надіслане.
XS
SM
MD
LG