Доступність посилання

ТОП новини

Мільярдами по політичній кризі!


Тетяна Ярмощук Київ, 24 вересня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Політична криза не стала на заваді накопиченню мегастатків українськими супербагатіями. За рейтингом польського журналу Wprost, Україна посіла друге місце серед багатіїв Східної Європи. За рік кількість мільярдерів у країні збільшилася на 9 осіб і досягла 24. Кількість дуже багатих збільшилася як серед прихильників «помаранчевих», так і серед біло-блакитних.


Ринат Ахметов, Ігор Коломойський, Віктор Пінчук, Сергій Тарута та Дмитро Фірташ. Таку першу п’ятірку українських мільярдерів визначив польський журнал Wprost. Причому за останній рік їхні статки значно зросли.

Українські політики наскільки були зайняті з’ясуванням особистих стосунків, що їм було ніколи заважати економіці, вважає директор Інституту приватизації Олександр Рябченко:

«Бізнес має можливість працювати. І працюючи, безумовно, збільшує прибутки. Тому це нормально, що бізнес стає багатшим і оцінюється більш високими показниками. Разом з тим, потрібно врахувати, що змінилася система і Україна стала більш демократичною. Це відразу відбивається на вартості майна. Нас по іншому сприймає Європа та Сполучені Штати. Українські підприємства починають виходити на світові ринки з розміщенням своїх акцій».

Збільшення кількості багатіїв незалежно від кольору їхній симпатій – добрий знак, переконаний президент Центру економічного розвитку Олеандр Пасхавер: «Немає такого, щоб якась влада могла бути настільки великою силою, щоб якось заважати мільярдерам іншої політичної сили. Коли був авторитарний режим, там було інакше. Арбітр вирішував, кому бути багатим, кому ні. Тепер такого немає. Це добрий показник. Економіка продовжує розвиватися. Але ж проблема не тільки в економіці, а у тому, яка поведінка суб’єктів підприємництва і людей. Вони спокійні».

На думку ж політичного експерта Костя Бондаренко, збагачення незалежно від кольору свідчить, що представники різних бізнесово-економічних груп поставлені в рівні умови:

«У нас відсутній центр єдиного розподілу економічного пирога, і в рівних умовах на сьогоднішній день перебувають представники однієї та іншої бізнесово-економічних груп, мають однаковий доступ до збагачення, до ресурсів. Вони не заважають один одному, і система фаворитизму, яка існує, як в одному, так і в іншому таборах, не заважає збагаченню цих фаворитів. Фаворити помаранчевого табору мають такі ж самі шанси на збагачення, як і фаворити було-блакитного».

Цього року Україна стала другою серед східноєвропейських країн за кількістю мільярдерів. Список очолила Російська Федерація. Втім, кількість російських багатіїв дещо скоротилася. А третє місце у рейтингу мільярдерів посіла Польща.
XS
SM
MD
LG