Доступність посилання

ТОП новини

У Луганську енергетики карають боржників. Селективно


Ярослав Гребенюк Луганськ, 25 вересня 2007 (RadioSvoboda.Ua). – Конфлікти між громадянами та енергетиками – відома тема. У Луганську боржників дисциплінують численними незручностями.


Жителька Луганська Ольга Кішко розповідає, що їй просто подзвонили в двері і заявили, що позбавляють електрики. На прохання цього не робити відповіли: «Якщо ми вас не відключимо, нас звільнять».

Щоб квартиру знову під"єднали до електромережі, у сервісному центрі треба відстояти дві черги, з півдня кожна. Щоб устигнути їх пройти за один день, треба вдосвіта зайняти чергу – у сервісний центр «Луганського енергетичного об’єднання» (ЛЕО) приходять люди з усього Луганська.

Відключають на 54-й день після попередження

Утім енергетики наголошують, що вони діють згідно з нормативними документами. Однак заступник генерального директора ВАТ «Луганське енергетичне об’єднання» зі збуту електроенергії Віталій Цадо визнає, що немає нормативного визначення, за яку суму мають право відключати споживачів. «Людина отримує попередження, і на 54-й день його відключають. Як написано у Правилах: енергопостачальна компанія зобов’язана відключити споживача-боржника».

За підрахунками Ольги Кішко, її борг мав складати 60 гривень. Але у сервісному центрі вимагали на 100 гривень більше. Звідки взялась ця сума, робітники ЛЕО не змогли пояснити, проте розмовляти далі погоджувались тільки після повного розрахунку.

Абонентів море, помилки можливі...

Заступник директора ЛЕО Віталій Цадо помилки не виключає, зважаючи на кількість абонентів, по області їх 1 мільйон 100 тисяч. Зайвим нарахуванням можна запобігти, треба зразу іти до сервісного центру та вказувати на помилку, радить пан Цадо.

За підрахунками підприємства ЛЕО, населення заборгувало 270 мільйонів гривень. Ще 300 мільйонів – юридичні особи, серед яких найпроблемніші – компанія «Луганськвода» (160 мільйонів) та теплопостачальні організації (14 мільйонів по місту Луганську та близько 30 по області).
XS
SM
MD
LG