Андрю Пеллінґ
Слід зазначити, що у Великій Британії депутати парламенту не мають імунітету від переслідування за карні злочини. А тому поліція у разі порушення закону може вживати ті самі дії щодо британського депутата, що й до будь-якого громадянина. Водночас, і політичні партії не бажають захищати політиків, які можуть їх компрометувати в очах виборців. Тому призупинення членства в партії на час карного розслідування у таких випадках (а вони трапляються дуже рідко) у Великій Британії є звичайною процедурою.
З партії депутата викинити можна. З парламенту — ні.
У британському публічному житті стандарти порядності є дуже високими, особливо, коли хтось є чинним депутатом парламенту, стверджує політичний аналітик Стів Тейлор. Тому природно, що на час розслідування членство Андрю Пеллінґа в партії призупинене. Якщо його визнають винним, ймовірно вилучать з партії.
Хоча партія й може відрахувати депутата зі своїх лав, вона не може позбавити його депутатського мандату. Від нього можна відмовитися лише добровільно. Колишній депутат, що не належить до жодної з трьох головних партій країни, практично не має жодних шансів на перемогу на виборах. А кандидата з підозрами щодо карних порушень британські виборці взагалі не підтримають.
Речник Консервативної партії повідомив, що її керівництво вирішило провести і власне розслідування поведінки Пеллінґа на партійному комітеті з проблем етики. Депутат є батьком трьох дітей. Він виграв свій мандат на виборах 2005 року, а водночас є також депутатом Лондонської асамблеї. Його дружина Люсі є приблизно на 20 років молодша за нього. Пеллінґ відмовляється давати будь-які публічні коментарі у цій справі.