Доступність посилання

ТОП новини

Рада Безпеки ООН обговорює події в М’янмі


На скликанні екстреного засідання наполягалаВелика Британія та Італія.

Британський прем’єр-міністр Ґордон Браун заявив у середу:

«Перше, що необхідно зробити – надіслати туди посланника ООН, щоб дати зрозуміти військовому режимові, що наруга над правами людини, яку ми спостерігаємо, не залишиться без уваги світової спільноти і є абсолютно неприйнятним», - сказав британський прем’єр.

Згодом ООН оголосила про те, що в М’яньму відправляється спеціальний посланець з питань цього регіону Ібрагім Гамбарі після того, як він виступить на спеціальному засіданні Ради Безпеки.

Протести проти правлячої військової хунти, у яких беруть участь понад 100 тисяч людей, очолювані буддистськими монахами, тривають вже тиждень і є найбільшими за останні 20 років.

Лише протягом середи щонайменше 5 осіб загинули під час розгону антиурядових маніфестацій. Десятки людей поранені. Заарештовані близько 200 маніфестантів, половина з них – буддистські монахи.

Військова хунта заборонила будь-які зібрання і запровадила у великих містах комендантську годину.

Озброєна поліція застосовує проти демонстрантів силу, стріляючи в повітря та б’ючи їх.

Провідні країни світу, правозахисники та релігійні лідери закликають владу М’янми врегулювати ситуацію мирним шляхом.

Напередодні Євросоюз попередив М’янму, що посилить санкцій щодо правлячої там військової хунти, якщо вона вживатиме силу проти маніфестантів.

Президент Франції Ніколя Саркозі закликав французькі фірми (включно з бензиновою компанією «Тотал») не робити інвестиції в економіку М’янми, доки військова хунта не припинить насильство над демонстрантами.

Про посилення санкцій оголосив у вівторок на Генеральній Асамблеї ООН і Президент США Джордж Буш.

Росія та Китай, які мають право вето в Раді Безпеки ООН, вважають, що події у М’янмі – це є внутрішня справа цієї країни.
XS
SM
MD
LG