Доступність посилання

ТОП новини

Європа потребує більше легальних мігрантів, уважають євродепутати і єврокомісар


Наталія Вікуліна Брюссель, 26 вересня 2007 (RadioSvoboda.Uа) - Європейський Союз має розвинути ідею так званої "блакитної картки", яка дає право на роботу громадянам третіх країн. За це висловилися депутати Європарламенту, які обговорили політику ЄС у галузі легальної і нелегальної міграції. Промовці погоджувалися з тим, що Європа потребує більше легальних мігрантів і мусить посилено боротися з міграцією нелегальною.

Країнам Євросоюзу потрібні мігранти не тільки тому, що європейське населення старішає, а й тому, що Європа прагне зробити свою економіку більш конкуретноздатною, наголосив у сесійному залі Європарламенту віце-президент Єврокомісії, Комісар ЄС з юстиції Франко Фраттіні. Серед практичних заходів він назвав запропоновану «блакитну картку», яка передбачає, що висококваліфіковані мігранти приїжджатимуть на роботу до ЄС на певний термін. Комісар заявив, що така картка може бути відповіддю на потреби Євросоюзу в робітниках з високою кваліфікацією, водночас це не викличе відпливу мізків з третіх країн:

«Ми знаємо, що потребуємо працівників з-поза меж Євросоюзу, ми потребуємо громадян країн, які не входять до ЄС. Ми не повинні поринати в ілюзії і бути занадто враженими числами, думати, що існує ризик чи небезпека».

Фраттіні згадав також про намір розробити законодавство зі спільних прав для економічних мігрантів, яке передбачає, що дозвіл на проживання і роботу може надаватися в одному документі. Окрім того, наступного року Єврокомісія має висунути пропозиції щодо сезонних працівників і щодо полегшеного пересування в країнах ЄС для тих мігрантів, які працюють у компанії з філіями в кількох країнах Євросоюзу.

Авторка доповіді з легальної міграції, італійська євродепутатка з фракції соціалістів Ліллі Грубер заявила, що у будь-якому разі економіка країн Євросоюзу не зможе працювати без мігрантів:

«Стосовно директиви для високо кваліфікованих робітників так звана блакитна картка може бути найкращим заохочувальним засобом для професіоналів, котрих так потребує Європа. Детально на цьому має зупинитися комісар Фраттіні. У будь-якому разі, як він нагадав, нині у Європі лише 5% фахових працівників проти 85% некваліфікованих».

Нелегальна міграція є гарячою темою для обговорення в Євросоюзі. Всі промовці в залі Європарламенту заявляли про те, що з явищем незаконної міграції неприпустимо миритися. Автор доповіді з нелегальної міграції, іспанський євродепутат з фракції соціалістів Хав''єр Морено-Санчес зазначив, що в той час як імміграція необхідна, з міграцією незаконною слід суворо боротися. За його словами, Агенція ЄС з охорони кордонів Фронтекс довела свою ефективність, але члени Євросоюзу повинні надавати цій агенції більше ресурсів.

Багато європарламентарів нагадували про трагедію людей, які тонуть у Середземному морі при спробі нелегально потрапити на територію ЄС. На думку євродепутатів, всі питання незаконної міграції слід вирішувати з повагою до людської гідності.
XS
SM
MD
LG