Доступність посилання

ТОП новини

Волинь післявиборча


Валентина Одарченко Волинь, 4 жовтня 2007 (RadioSvoboda.Ua). – Після переможних для волинських бютівців виборів, які дали найбільший відсоток Блоку Юлії Тимошенко в Україні, стосунки між ними та «нашоукраїнцями» значно потеплішали. Уже нині волиняни прогнозують створення спільної коаліції в обласній раді, тим часом як іще півроку тому не мали про це й гадки.

57 з половиною відсотків електоральних голосів для волинських БЮТівців – незаперечна перемога. Головний БЮТівець Волині і керівник однойменної фракції в обласній раді Володимир Олійник пояснює такий високий результат тим, що волиняни схильні до патріотизму і звикли не зневірюватися, а працювати:

«Бо волиняни вірять, що в країні нашій можна ще щось зробити… Мабуть, віра в те, що ще щось можна змінити в цій країні, і дала такий результат».

Загалом представникам помаранчевих було віддано 77 відсотків голосів волинських виборців. Однак саме волиняни, як ніхто, пам’ятають підкилимні бої на сесіях обласної ради між представниками фракцій БЮТ та «Нашої України», котрі розпочалися зі змагання за крісло голови обласної ради. А згодом в обох фракціях з’явилися перебіжчики – від «нашоукраїнців» до БЮТу і навпаки. Ще в червні БЮТівці застосували до своїх місцевих «морозів» імперативний мандат, позбавивши їх депутатських повноважень. Не раз і не двічі саме через вирішення кадрових розкладів сесії Волиньради зривалися або переносились, без розгляду лишались ряд важливих для області питань.

Нині ж чільники волинських «Нашої України» та БЮТу не відкидають можливості переформатування коаліції в облраді. Лідер фракції Віктор Олійник ідеальним бачить коаліцію у складі БЮТу і «НУ-НС», наголошуючи, що такий розклад є найзрозумілішим для людей:

«Непорозуміння на Волині напочатку й справді були серйозні. Були тертя, складні процеси – трохи більше ніж півроку тому, але в останній період обласна рада працювала конструктивно. Були проблеми і питання, але вирішувалися вони в режимі співпраці, пошуку спільних шляхів… А конфронтація між нашими політичними силами, я переконаний, назавжди позаду…»

Заступник керівника Волинського обласного виборчого штабу блоку «Наша Україна – Народна Самооборона» Михайло Нахот також вважає, що питання створення в облраді помаранчевої більшості – це питання найближчого майбутнього. Пан Михайло каже, що загалом результатами виборів задоволений, хоча зізнається, що очікував більшого:

«Нам не вдалося наростити підтримку виборців – вона лишилась на рівні 2006 року, але більшість волинян віддали свої голоси іншій демократичній силі – БЮТу, але ми щиро за них раді і сподіваємося, що в рамках демкоаліції ми спільно намагатимемось реалізувати наші передвиборчі програми…».

Волинські БЮТівці і представники НУНС в один голос твердять, що по різні сторони парламентських та обласних барикад їм більше не стояти. Як приклад своєї поразки на фоні міжпартійних баталій вони мають Любашівський район – тут голоси, віддані за помаранчевих, переважили комуністи. Втім, про фальсифікації не йдеться, зазначає Михайло Нахот:

«Тут немає нічого дивного, бо Адам Мартинюк, заступник голови Верховної Ради, родом з Любешівщини, і фактично усю виборчу кампанію перебував у Любешівському районі. Він намагався в силу своїх можливостей спрямовувати бюджетні кошти на вирішення соціальних питань. Ми очікували, що вони наберуть багато, але не настільки…»

Висновки волинські помаранчеві зробили. Аж до того, що нинішній голова обласної ради, БЮТівець Анатолій Грицюк, який пройшов за списком БЮТ до Верховної Ради, замислився: чи не відмовитись йому від мандата… на користь єдності волинських демсил.
XS
SM
MD
LG