Доступність посилання

ТОП новини

З домашнім улюбленцем самотньо не буває: майже 60% латвійців тримають вдома домашніх тварин


Людмила Пилип Рига, 4 жовтня 2007 (RadioSvoboda.Ua) - У четвер День захисту тварин. І ця інформація для усіх тих, хто любить братів наших менших. 4 жовтня було вибране невипадково – це день ангела Святого Франциска Ассізського, який вважається покровителем тварин. А рішення про відзначення щорічно Всесвітнього дня тварин ухвалили у 1931 році на міжнародному конгресі захисників тварин. У Північних країнах це свято у шані: там вважають, що любов до братів наших менших допомагає витримати напругу сучасного життя.

Шоста година ранку. Хочеться поніжитись у ліжку, але уважний погляд розумних очей, а інколи й дотик холодного носа сімейного улюбленця, собаки Крона не дозволяє мені цього робити, бо прийшов найцікавіший у його житті час – прогулянка. До речі, ці ранкові та вечірні прогулянки допомагають мені, як і багатьом іншим володарям домашніх тварин, боротися з проблемою міського мешканця — гіподинамією. Не кажу вже про те, що спілкування з домашніми тваринами дає заряд позитивної енергії, а інколи навіть і лікує їхніх господарів.

Майже 60% мешканців Латвії тримають домашніх тварин. Це не тільки собаки та кішки, а й морські свинки, папуги, рибки та кролі. До речі, улюбленець родини президента Латвії Валдіса Затлерса – декоративний кріль. Інформації про те, що в квартирах латвійців у ванні живуть крокодильчики немає, але багато родин тримають і екзотичних тварин.

Кожний господар вважає свого улюбленця найкращим. А для літніх людей собака або кішка взагалі скрашує їхню самотність. У сквері, де ми зазвичай прогулюємося з Кроном, бачу стареньку володарку пікенеса, який надзвичайно галасливо оберігає свою хазяйку: “Для мене мій песик дуже багато значить. Це моя радість і сльози, але я дуже рада, що він саме такий”, – зізналась пані Агнеса.

А пані Лариса взагалі не уявляє свого життя без красеня-улюбленця добермана Тода: “Якщо б у мене не було собаки, не знаю, як би я жила, оскільки зараз я самотня. Це як друга моя дитина”.

У багатьох західноєвропейських країнах вважається, що домашні тварини – це члени сім’ї, і вони мають право на домівку, медичне обслуговування, гарну їжу та свята. Однак, буває й таке, що колишній улюбленець стає непотрібним і його викидають на вулицю. У кращому випадку такі тварини потрапляють до притулків. В Естонії будується унікальний Центр допомоги домашнім тваринам, найбільший на території Північних країн.

Говорить керівник Центру Лара Ларсен: “Центр має надзвичайно велике значення. Це підніме Естонію на новий рівень охорони тварин. Це сприятиме розвитку країни у цій сфері. Я розумію, що притулок чистий, гарний, але головне те, що він боротиметься з результатом безвідповідальності людей”.

Найажливішим у своїй роботі Лара Ларсер вважає можливість навчити людей спілкуватися з тваринами, любити і не боятися їх. Взагалі, важливо привернути увагу до проблеми захисту тварин. Цим переймається і латвійська Євангелістська лютеранська церква, яка провела богослужіння, нагадуючи людям про подвиг святого Франциска Ассізського та про належне ставлення до братів наших менших.
XS
SM
MD
LG