Доступність посилання

ТОП новини

Передвиборна кампанія у США


Юрій Дулерайн Нью-Йорк, 8 жовтня 2007 (RadioSvoboda.Ua). До президентських виборів у Сполучених Штатах залишається тринадцять місяців, тобто понад рік , але передвиборна кампанія у розпалі. Цікаво, що попри занепад популярності декого з президентських кандидатів, жоден з них не вийшов зі гри. Боротьба загострюється.

На електронному табло одного з нью-йоркських ресторанів Kentucky Fried Chicken, відомого своєю смаженою курятиною, з"явилося таке рекламне оголошення: «Сьогодні – меню Гілларі: товсті ніжки, маленька грудинка і одне ліве крильце» – доволі вульгарний натяк на ліберальні погляди сенатора від Нью-Йорка Гілларі Клінтон, котра за рівнем популярності, 46%, випереджає усіх інших президентських кандидатів від Демократичної партії.

Втім, у політичній боротьбі подібні речі не дивина. Сама пані Клінтон, коментуючи заяву президента Буша про майбутнє скорочення війська в Іраку, саркастично заявила: «Ставити собі у заслугу скорочення війська – все одно, що ставити собі у заслугу схід сонця вранці». Це при тому, що свого часу сама сенатор Клінтон голосувала за повалення режиму Саддама Гусейна. Тож не дивно, що «Нью-Йорк Таймс», газета з ліберальною репутацією, щойно примістила шарж, який дружнім назвати важко. Сенатор Клінтон зображена у вигляді флюгера на даху. Вона каже: «Оберіть мене і я поведу країну у новому напрямку», - і вказує рукою, куди вітер дме.

Між тим, до президентських перегонів може долучитися ще один кандидат – популярний мер Нью-Йорка Майкл Блумберг. Нещодавно він вийшов з Республіканської партії і може стати незалежним кандидатом. На відміну від усіх інших потенційних суперників, Блумберг – мультимільярдер. Він засновник і єдиний власник потужної мережі фінансових новин, тож свою виборчу кампанію може оплачувати зі власної кишені, як він це робив уже двічі, успішно балотуючись на посаду мера Нью-Йорка.

Помічники Блумберга, за повідомленнями, вже працюють над створенням апарату третьої партії. Цей кандидат може притягти на свій бік поміркованих виборців, тож діячі обох партій, за американським прислів’ям, вже тремтять у своїх чоботях.
XS
SM
MD
LG