Доступність посилання

ТОП новини

Убивство російської журналістки Анни Політковської розкрили, виконавця злочину затримали, стверджує Генпрокуратура Росії


Про це повідомив в інтерв’ю «Новой ґазете» старший слідчий Генпрокуратури Росії Петрос Гарібян.


Як повідомив старший слідчий Генпрокуратури Росії Петрос Ґаріб’ян, звинувачення висунули 11 фігурантам у справі; 10 із них арештували, серед них і організаторів злочину.

Але в інтерв’ю російській «Новій ґазеті», з якою співпрацювала Політковська, жодних прізвищ слідчий не назвав.

Він також не став говорити про замовників убивства, яке назвав пов’язаним із роботою журналістки і політично вмотивованим.

Російську журналістку Анну Політковську застрелили 7 жовтня минулого року в під’їзді її будинку в Москві.

У неділю у низці міст Росії відбулися акції пам’яті вбитої рівно рік тому Анни Політковської.

У Москві прихильники «Об’єднаного демократичного фронту встановили мармурову дошку біля під’їзду будинку, де вбили журналістку.

У мітингу, організованому прихильниками екс-прем’єра Михайла Касьянова, взяли участь близько 500 осіб.

А на Болотній плошці російської столиці було влаштовано фотовиставку пам’яті Анни Політковської, де представили фотографії з Чечні.

У Єкатеринбурзі мітинги провели правозахисники із товариства «Меморіал» та прихильники Об’єднаного громадянського фронту.

Напередодні річниці вбивства Анни Політковської із закликом знайти і покарати її убивць виступили провідні громадські діячі різних країн.

Лист, під яким стоять підписи понад 60 осіб, опублікувала у суботу британська газета «Таймз».

Серед авторів звернення – південнокорейський Нобелівський адвокат Дезмонд Туту, британський драматург Гарольд Пінтер, американська актриса С’юзан Сарандон, французький мислитель Бернар-Анрі Леві.

Раніше понад 30 представників Парламентської Асамблеї Ради Європи закликали створити міжнародну комісію для розслідування вбивства Анни Політковської.

Матеріали до теми:

• У Росії партія «Яблуко» виступила з відкритим листом з нагоди річниці вбивства журналістки Анни Політковської • У Росії зірваний міжнародний форум пам’яті Анни Політковської – його організаторів записали в «екстремісти» • ПАМ’ЯТІ АННИ ПОЛІТКОВСЬКОЇ
XS
SM
MD
LG